varicoff opinia
Blog Uroda Zdrowie

Varicoff – Opinie, Cena, Efekty, Skład

Ciężkie, przemęczone i obolałe nogi to cecha przede wszystkim osób starszych. Problemy z kręgosłupem i krążeniem krwi, czy też nocnymi skurczami nóg sprawiają, że porównują oni często swoje nogi do dwóch kolumn, tak mało posiadają dynamiki. Aby im ulżyć lekarze stosują środki doraźne, do użytku zewnętrznego, różnorodne maści i żele, które przynoszą ulgę zmęczonym nogom. Do tej grupy produktów należy Varicoff. 

Varicoff, co to jest i jak działa? 

Varicoff to krem przeznaczony do nóg. W jego skład wchodzi wyciąg kasztanowca, diosmina, hesperydyna i jeszcze kilka innych składników, których jedynym zadaniem jest zwiększenie komfortu życia osoby, której nogi pokryte są żylakami, pajączkami, występuje na nich obrzęk i dominujące uczucie ciężkości. 

varicoff cena

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz!

Varicoff dla nóg poprawia krążenie i likwiduje podstawowe, codzienne problemy; zmęczenie nóg, ból, skurcze. Krem działa bezpośrednio na skórę, dokładnie tam, gdzie ogniskuje się ból. Działanie wszystkich składników sprawia, że produkt przynosi bardzo szybko ulgę najbardziej nawet zmęczonym i obolałym nogom. Jednocześnie ten bogaty krem pielęgnuje i odżywia skórę nóg, która staje się gładsza i lepiej nawilżona. Zdrowie i piękne nogi, bez pajączków i bolących żylaków sprawiają, że prostuje się sylwetka a chód robi się lżejszy. 

Varicoff – wszystkie składniki kremu na nogi

Varicoff jest kompozycją wielu składników, z których każdy odrębnie wykazuje prozdrowotne funkcje, a razem tworzą produkt o wyjątkowym działaniu. W skład Varicoffu wchodzą:

 • ekstrakt z kasztanowca, o niezwykle odświeżającym działaniu, przywraca elastyczność naczyń krwionośnych, wzmacnia oraz uszczelnia ścianki naczyń, poprawia transport krwi w układzie żylnym, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się nowych żylaków, ważną cechą kasztanowca jest działanie przeciwzapalne
 • diosmina, wzmacnia ścianki krwionośne i uelastycznia je, poprawia też krążenie, niweluje nocne skurcze mięśni, likwiduje uczucie ciężki nóg
 • trokserutyna, to substancja zaliczana do bioflawonoidów, została włączona do kompozycji Varicoffu z uwagi na zdolność zapobiegania obrzękom poprzez zmniejszanie przepuszczalności naczynek i hamowanie w ten sposób wysięków, trokserutyna poprawia również mikrokrążenie krwi
 • hesperydyna zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, a to oznacza, że przyczynia się do ograniczenia tworzenia pajączków i ich pękania, wzmacnia napięcie żył dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zastoju krwi, łagodzi też odczucie drętwienia nóg, niweluje opuchliznę oraz skurcze
 • babka lancetowata, wzmacnia naczynia krwionośne i pomaga w regulacji krążenia krwi, ale też oczyszcza pory, uelastycznia skórę i ją wygładza 
 • arnika, rekonstruuje ścianki naczyń krwionośnych, przeciwdziała zapaleniom żył, obkurcza je i pomaga obniżać ciśnienie w nogach, likwiduje czerwone plamy

Wszystkie te substancje uzupełniają, intensyfikują i przedłużają działanie Varicoffu. Pod ich wpływem zostaje przywrócona równowaga w organizmie i rośnie poczucie komfortu. 

Jak stosować Varicoff? 

Varicoff ma konsystencję miękkiego i gładkiego kremu. Niewielką ilość preparatu należy rozprowadzić na całej skórze nóg i delikatnie wmasować. Stosuje się go w zależności od potrzeb. Warto mieć go pod ręką podczas długiej wycieczki pieszej, zastosować po treningu czy po prostu po długim i męczącym dniu. 

Varicoff – efekty systematycznego stosowania

Efekty stosowania Varicoffu widoczne są bardzo szybko od momentu rozpoczęcia kuracji. Odczuwalne zmiany w stanie zdrowia to:

 • pozbycie się uczucia ciężkich i zmęczonych nóg
 • poprawa wyglądu skóry na nogach 
 • zanik czerwonych plam na skórze
 • zanik nieestetycznych pajączków 
 • ograniczenie nocnych skurczów nóg

Dlaczego warto wybrać Varicoff? 

Varicoff powinno się stosować systematycznie, również prewencyjnie. Nie tylko zwiększa komfort życia, ale poprawia wygląd i usuwa uciążliwe poczucie permanentnego zmęczenia. Na dłuższą metę ogranicza ryzyko pojawienia się stanów zapalnych układu krwionośnego. Przeciwdziałając tworzeniu się pajączków, zmniejsza ryzyko pojawiania się wyraźnych żylaków na nogach. Składniki Varicoffu są pochodzenia naturalnego, producent wykorzystuje więc cechy fizyczne substancji ogólnie dostępnych i poprzez ich połącznie tworzy niezwykle skuteczny i efektywny preparat leczniczy. 

Czy Varicoff jest bezpieczny oraz czy posiada skutki uboczne ?

Varicoff jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, dlatego producent zaleca używanie go zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba. Niemniej, jeżeli użytkownik stosuje wiele różnorodnych preparatów na nogi w jednym czasie, warto skonsultować ich cechy z lekarzem. 

Varicoff – opinie

Opinie na temat Varicoffu są jednoznaczne. Internauci chwalą krem za konsystencję, miły zapach, co jest rzadkością przy tego rodzaju preparatach oraz jego skuteczność. Jak się okazuje, Varicoff stosują osoby w różnym wieku, ale przede wszystkim takie, których praca zawodowa zmusza albo do nadmiernego poruszania się na nogach, również w butach na wysokim obcasie albo wręcz przeciwnie, do nieruchomego siedzenia przed komputerem. Wszyscy oni podkreślają, jaką ulgę przynosi Varicoff na koniec dnia, gdy po pracy, w domu, można nałożyć na zmęczone nogi krem. Produkt chwalą sobie również osoby uprawiające różnego rodzaju dyscypliny sportowe, dla których regeneracja nóg ma ogromne znaczenie.

Gdzie kupić Varicoff i jaka jest jego cena? 

varicoff cena

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz!

Varicoff najlepiej kupować bezpośrednio od producenta  i to z kilku powodów. Przede wszystkim otrzymuje się całkowitą pewność składu i wagi kremu. Wszystkie informacje znajdujące się w opisie preparatu są wiarygodne, odpowiada za nie bowiem sam producent. Dzięki zakupowi ze strony producenta ma się również pewność najniższej ceny, w łańcuchu dostaw nie występują bowiem pośrednicy. W ten sposób otrzymuje się produkt o sprawdzonym i pewnym składzie oraz z najlepszą ceną. Producent również włącza do sprzedaży upusty i promocje, które jeszcze mocniej obniżają koszt zakupu. 

Jedna tubka Varicoffu kosztuje aktualnie na stronie producenta 99zł, dwie tubki to koszt 190zł a trzy kosztują 297zł. Wszystkie ceny objęte są rabatami. 

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *