tabletki na erekcje ranking
Blog Seks

Mocne tabletki na erekcję bez recepty – Ranking i opinie

Brak potencji, zaburzenia erekcji to dość częsty, ale też bardzo wstydliwy problem u mężczyzn. Seksuolodzy alarmują, że w zależności od wieku, spotyka to od 16% do 49% Panów. Ze zmniejszonym libido można jednak sobie poradzić. Dzięki powszechnej dostępności popularnych medykamentów na zaburzenia erekcji, w szybki i łatwy sposób można osiągnąć satysfakcję seksualną.

Tabletki na potencję bez recepty ranking – podstawowe informacje

Tabletki na potencję bez recepty, zawierają albo substancję czynną sildenafil, albo są kompozycją ziół, które  mają wpływ na poprawę przepływu krwi w organizmie. Dzięki temu zwiększa się również dopływ krwi do penisa, powodując jego wzwód.

Uznaje się, że leki na zaburzenia erekcji, udostępnione do powszechnego stosowania, wydawane bez recepty, są lekami bezpiecznymi, ale tylko pod warunkiem, że mężczyzna dokładnie zapozna się z ulotką do nich dołączoną i dostosuje się do zaleceń ich stosowania.

Tabletki na potencję bez recepty należy kupować wyłącznie w aptece, tylko wtedy jest pewność, że posiadają one odpowiednie badania i certyfikaty bezpieczeństwa, a także, że zostały dopuszczone do obrotu.

Ranking najlepszych tabletek na potencję

Jednym z najszybszych i najczęstszych rozwiązań problemów z erekcją są tabletki na potencję. Część  z nich dostępna jest w aptekach bez recepty. Poniżej przedstawiono pięć najczęściej wybieranych przez mężczyzn medykamentów, które mają działanie długofalowe. Ich efekty zostały określone jako porównywalne do popularnej, aczkolwiek dostępnej wyłącznie na receptę VIAGRY.

Jak twierdzą sami zainteresowani, leki te, według nich uzyskują najlepsze wyniki, w dość krótkim czasie. Pozwalają cieszyć się bliskością partnerki bez stresu i obaw, że nie będą mogli jej w pełni zadowolić, jak również, że sami nie osiągną pełnej satysfakcji ze wspólnego zbliżenia seksualnego.

Jakie składniki wspomagają sprawność seksualną mężczyzn?

#1 VigraFast

Vigrafast tabletki na potencję bez recepty

VigraFast jest lekiem na potencję, który w większości tego typów rankingów zdecydowania lokuje się w pierwszej trójce. Jest w pełni bezpieczny i skuteczny. Regularne stosowanie, dwa razy dziennie po jednej kapsułce, daje efekty długofalowe. Powoduje, że u mężczyzny wzrasta zainteresowanie seksem, poprawia się libido, a do pełnego wzwodu dochodzi w dość krótkim czasie. Doceniany jest zarówno przez Panów poniżej 30- tego roku życia, jak i powyżej 70-tego roku życia. VigraFast w swoim składzie zawiera L-argininę, korzeń maca, żeń-szeń oraz buzdygamek nasienny.

Tylko teraz – Promocja – 20%

Kup w najniższej cenie – Odbierz Rabat klikając tutaj

#2 Eron Plus

eron plus tabletki na erekcję

To sprawdzone połączenie l-argininy, kozieradki pospolitej, korzenia maca, buzdyganku naziemnego i żeń-szenia. Podobnie jak jego kolega na podium, daje efekty długofalowe, dlatego należy stosować go regularnie wedle zaleceń producenta. Ten podaje, że dopuszczalne jest połączenie go z małą ilością niskoprocentowego alkoholu, np. winem. Jest on bezpieczny, i nie zagraża wówczas życiu i zdrowiu. Działanie Eron Plus polega na zwiększeniu libido, uzyskaniu i utrzymaniu erekcji, aż do wytrysku, jak również wydłużaniu orgazmu.

Kup w najniższej cenie na stronie producenta

#3 VigraX

vigrax tabletki na erekcję ranking

VigraX Jest w pełni naturalnym medykamentem, bezpiecznym dla osoby, która jest poddawana kuracji nim. To kolejny lek z serii długofalowego działania czyli do codziennego stosowania. Wzmacnia erekcję i orgazm, wydłuża czas utrzymania wzwodu, hamuje przedwczesny wytrysk oraz zwiększa ochotę na seks. Jak podaje producent, lek ten działa na 96% mężczyzn. Istotne, dla zaburzeń erekcji, części składowe leku to mieszanka VigraxErect Proprietary Blend, L-arginina, Żeń- szeń, buzdyganek  naziemny.

Kup w najniższej cenie na stronie producenta

#4 Inventum Max

inventum max tabletki na potencję ranking

Tych tabletek się nie połyka, a rozgryza. Oparte są nie na mieszankach ziołowych, a substancji czynnej zwanej sildenafil, której dawka w jednej tabletce wynosi 50mg. W opakowaniu są dwie pastylki, aczkolwiek nie należy przekraczać dobowej ilości 50mg leku. Nie wolno łączyć go z innymi lekami na zaburzenia erekcji, jak również z alkoholem.

Kup w najniższej cenie na stronie producenta

#5 Mensil

mensil - ranking tabletek na erekcję

Podobnie jak jego poprzednik jest lekiem, który zawiera sildenafil, ale w mniejszej dawce- 25mg. Spożywanie takiej ilości substancji czynnej, zaleca się osobom, które dopiero rozpoczynają kurację na zaburzenia erekcji. Mensil jest dość silny w działaniu, gdyż jak podaje producent efekty można już zobaczyć po 12 minutach, a utrzymują się one nawet do 5 godzin. Nie należy łączyć go z alkoholem i innymi lekami zawierającymi sildenafil.

Kup w najniższej cenie na stronie producenta

Najlepsze tabletki na erekcję – opinia mężczyzn

Leki, które zawiera powyższy ranking są bardzo cenione wśród mężczyzn, dlatego też to właśnie po nie najchętniej sięgają. Na licznych forach poświęconych zaburzeniom potencji, potwierdzają ich działanie. Zazwyczaj opinie są pozytywne, świadczące o tym, że efekty są takie, o jakich pisze producent.

Mężczyźni podają, że faktycznie, w dość szybkim czasie dochodzi do wzwodu, który utrzymuje się dość długo, nawet do trzech stosunków płciowych. Przyznają, że dzięki temu wzrasta ich samopoczucie, ale również i pewność siebie. Są w stanie bez żadnych obaw zadowolić partnerkę, jak i sami osiągają satysfakcję seksualną podczas zbliżenia.

CZY TABLETKI I LEKI NA POTENCJĘ SĄ BEZPIECZNE?

Jak wszystkie leki, tak i te na potencję, zanim zostaną spożyte, należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Pomimo, iż są dostępne bez recepty, trzeba zachować uwagę i roztropność podczas ich stosowania. Przyjmować je ściśle z zaleceniami producenta.

Pomimo, iż wytwórca Eron Plus podaje, że lek można łączyć z alkoholem, zaleca się w tej kwestii ostrożność, gdyż żaden stosowany lek nie powinien być popijany tak zwanymi napojami procentowymi. Ponadto warto wiedzieć, że alkohol sprawia, iż trudniej osiągnąć wzwód, osłabia on bowiem działanie leków na potencję.

Istotne jest również łączenie powyższych tabletek z innymi medykamentami stosowanymi przez pacjenta. Nie wszystkie leki można stosować razem, nawet jeśli są one tylko ziołową kompozycją. Mogą bowiem osłabiać lub nasilać działanie innych medykamentów. Sildenafilu, który jest składnikiem Mensilu i Invetum Max nie wolno przyjmować na przykład z pozostałymi lekami na zaburzenia erekcji, jak również medykamentami uwalniającymi tlenek azotu.

Obowiązkową konsultację z lekarzem przed zażyciem tabletek, powinni odbyć mężczyźni chorujący na białaczkę i inne nowotwory, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, czy cierpiący na zaburzenia krzepnięcia krwi, czynności nerek i wątroby.

Również podczas zażywania ziołowych leków na zaburzenie erekcji zaleca się ostrożność. Zioła wprawdzie uznaje się za w pełni bezpieczne, ale nieprawidłowo stosowane, w zbyt dużych ilościach i niekorzystnych połączeniach mogą sprawić, że wystąpią objawy niepożądane.

Dla przykładu: medykamentów z żeń-szeniem, czyli VigraFast, Eron Plus oraz Vigrax, nie należy popijać napojami zawierającymi kofeinę, jak również przyjmować, gdy mężczyzna leczy się na zakrzepicę i/lub zaburzenia hormonalne. Buzdyganek nasienny choć jest uważany za roślinę bezpieczną dla człowieka, to może w rzadkich przypadkach wywołać bóle brzucha lub ginekomastię.

L-arginina zaś, w nadmiarze, powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, przerost lewej komory serca, a nawet potrafi doprowadzić do zawału. I choć preparaty na potencję, których jest składnikiem, są do długotrwałej terapii, to warto zwrócić się do lekarza o nadzór nad ich stosowaniem. Warto bowiem wiedzieć, że ten składnik znajduje się również w pokarmach, które mają białko, na przykład w mięsie, mleku, soi oraz jajach. Łatwo zatem przekroczyć dopuszczalną dobową dawkę, która wynosi do 6 gramów.

Leki na zaburzenia erekcji, dostępne bez recepty, uznaje się za bezpieczne, aczkolwiek stosowane bez kontroli, w nadmiarze i w długotrwałej terapii mogą wywołać działania niepożądane oraz szkody dla organizmu. Dlatego warto wówczas omówić to ze specjalistą.

Jak działają leki na potencję i jakie składniki się w nich znajdują?

Tabletki na erekcję, dostępne na receptę zazwyczaj są mieszanką ziół lub zawierają wyłącznie substancję czynną zwaną sildenafil. Ich zadaniem jest zwiększenie przepływu krwi w penisie, dzięki czemu ma dojść do jego wzwodu.

Jednak zanim sięgnie się po medykamenty warto zapoznać się z ich składem oraz charakterystyką poszczególnych ich komponentów, gdyż leki, które uważa się za bezpieczne, niewłaściwie stosowane również mogą doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych i działań niepożądanych.

  • Sildenafil – jest substancją czynną, którą oprócz leków OTZ na erekcję, posiada również Viagra, dostępna tylko na receptę. Sildenafil powoduje uwolnienie tlenku azotu w prąciu, przez co dochodzi do poprawy  w nim przepływu krwi i w efekcie końcowym do wzwodu. Stosowany jest również przy leczeniu nadciśnienia płucnego, zarówno u dorosłych, jak i dzieci.
  • Arginina – jest tak zwanym aminokwasem endogennym, czyli takim, który człowiek może sam syntetyzować. Ma pozytywny wpływ na pracę serca, wspomaga leczenie miażdżycy i jej skutków, pomaga w gojeniu się ran, opóźnia proces starzenia się, wspomaga wydzielanie hormonu wzrostu oraz powoduje wzrost masy mięśniowej. W odpowiednich dawkach aminokwas ten reguluje ciśnienie krwi i pracę serca.
  • Żeń-szeń – w Chinach, prozdrowotne właściwości korzenia żeń-szenia są znane i wykorzystywane od ponad 4000 lat. Jest zaliczany do bezpiecznych medykamentów, nawet przy długotrwałym stosowaniu. Medycyna ludowa uważa żeń-szeń za afrodyzjak, konwencjonalna zaś docenia jego właściwości pobudzające, dlatego często jego korzeń można spotkać w suplementach, które mają pomóc w poprawie koncentracji. Często występuje także w lekach obniżających poziom cholesterolu czy przeciw osteoporozie. Wykorzystywany jest też przy produkcji kosmetyków, uważa się bowiem, że hamuje proces starzenia się, a wręcz odmładza.
  • Buzdygamek naziemny – medycyna chińska docenia tą roślinę za jej walory uspokajające i moczopędne. Działanie wspomagające wydzielanie testosteronu odkrył dopiero Amerykanin, w drugiej połowie XX wieku. Niestety, dalsze badania tego nie potwierdziły. Zauważono jednak, że roślina ta ma wpływ na zwiększenie zachowań seksualnych, ponadto obniża cholesterol we krwi i działa pobudzająco, pomaga też spalać tkankę tłuszczową i leczyć zapalenia gruczołu krokowego.
  • Kozieradka pospolita – pochodzi z Azji. Zawiera duże ilości śluzu polisacharydowego, który ma korzystne działanie na układ oddechowy i przewód pokarmowy, dlatego też często sięga się po nią w chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy. Jest składnikiem tabletek na potencję, gdyż zawiera w sobie duże ilości żelaza i selenu, mających wpływ na wydzielanie się testosteronu.  
  • Korzeń maca – nazywany jest też peruwiańskim żeń- szeniem, który jest bogatym zasobem białka, węglowodanów i błonnika. Ma wiele zalet, między innymi zwiększa libido oraz płodność zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Ponadto pomaga zwalczyć distres oraz zwiększa wydolność organizmu. Obniża ciśnienie krwi. Dlatego jest częstym składnikiem leków OTC na erekcję.

Leki OTC na erekcję – czym różnią jest od leków na receptę?

Leki wydawane na receptę posiadają działanie lecznicze. Nie są one suplementami, a substancjami czynnymi, które należy stosować ściśle pod nadzorem lekarza, tak, aby nie doszło do działań niepożądanych i niekorzystnych interakcji z innymi zażywanymi przez pacjenta lekami.

Leki OTC na erekcję, za wyjątkiem tych zawierających substancję czynną sildenafil (aczkolwiek zawierają one jego minimalną dawkę) składają się z kompozycji ziół, które nie leczą, a wspomagają organizm. Jednakże, zarówno leki OTZ na erekcję, jak i te dostępne na receptę, podlegają kontroli Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Ponadto tabletki na erekcję wydawane bez recepty, są słabsze w działaniu niż te zapisywane przez lekarza, ale mają też mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i działań niepożądanych, a także kierowane są do szerszej populacji mężczyzn, ze względu na możliwie małe interakcje z innymi środkami leczniczymi.

Czy każdy może stosować tabletki na potencję i jak wybrać skuteczny środek na potencję?

tabletki na potencję ranking

Jak już wspomniano, osoby chorujące na dodatkowe schorzenia powinny uzgodnić stosowanie tabletek na potencję ze swoim lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą. Tym bardziej, gdy mężczyzna choruje na nowotwór, choroby układu krążenia czy choroby psychiczne. Po tabletki na potencję mogą sięgać Panowie bez ograniczeń wiekowych, ale nie wskazane jest, aby zażywali je chłopcy poniżej 18 lat, a także osoby, które nie mają problemów z zaburzeniami erekcji. Producenci zastrzegają, że tabletki OTZ na potencję nie dają efektów u osób zdrowych, które nie mają tego problemu.

Zarówno lekarze, jak i sami mężczyźni uważają, że najskuteczniejsze są leki na potencję dostępne na receptę. Z preparatów OTZ większe uznanie zdobywają natomiast tabletki na zaburzenia erekcji zwierające sildenafil, choć jak widać po rankingu opinie są bardzo zróżnicowane. Chcąc wybrać skuteczny środek na potencję mężczyzna powinien brać pod uwagę wcześniejsze już swoje doświadczenia z nimi, choroby współistniejące oraz inne przyjmowane medykamenty, efekt jaki chce osiągnąć, oraz czy ma być to jednorazowe zastosowanie leku czy terapia długoterminowa. Nie należy dokonywać zakupu pod wpływem impulsu, powinna to być decyzja przemyślana i świadoma. Ponadto leki powinny zostać nabyte w aptece, dzięki czemu mężczyzna ma pewność, że są bezpieczne i nie zawierają szkodliwych, ukrytych przez producenta substancji. Tabletki na potencję bez recepty ranking.

Brak erekcji to spory dyskomfort dla mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Na szczęście w takiej sytuacji można postawić na suplementy diety, dzięki którym zwiększy się napływ krwi do prącia. Tabletki powlekane usprawnią pracę układu krążenia, doprowadzą do zwiększenia drożności żył oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych. To jeden z szeroko dostępnych i wykorzystywanych sposobów na pozbycie się wszelkich zaburzeń erekcji.

Tabletki na erekcję – na co można liczyć?

Wybrane suplementy diety zadbają o to, aby:

  • usprawnić przepływ krwi do ciał jamistych penisa,
  • mężczyzna mógł osiągnąć pełną i satysfakcjonującą erekcję,
  • mężczyzna mógł bez problemów odbyć stosunek seksualny ze swoją partnerką.

Przy leczeniu zaburzeń erekcji warto bazować jedynie na sprawdzonych i solidnie przetestowanych produktach. Kluczem do sukcesu jest w tym wszystkim starannie dobrany skład. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty i skonsultowanie z nim swojej ostatecznej decyzji (zainteresowani panowie poznają także ewentualne przeciwwskazania). Trzeba przy tym pamiętać, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na składniki znajdujące się w tabletkach na erekcję, więc należy to dokładnie sprawdzić. Specjalista zwróci również uwagę na to, aby pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanego dawkowania (dziennego limitu).

Tabletki powlekane działają na takiej zasadzie, iż zwiększają sprawność seksualną, poprawiają drożność naczyń krwionośnych, a penis może zwiększyć swoje rozmiary i osiągnąć zadowalający stopień twardości. Kapsułki są w stanie przełamać wszelkie bariery psychiczne, a do tego gwarantują użytkownikom długotrwałą erekcję.

Tabletki na erekcję – czemu warto je stosować?

Możliwość odbycia stosunku seksualnego to dla wielu panów bardzo ważna sprawa, więc warto do tego oczywiście dążyć. Tabletki na erekcję są przeznaczone dla dorosłych mężczyzn, którzy mają problemy z potencją i nie są w stanie ich wyeliminować. Niebieskie tabletki mogą pomóc zarówno przedstawicielom młodego, jak i bardziej doświadczonego pokolenia.

Najlepsze tabletki na erekcję to takie, które zawierają w sobie wyłącznie naturalne składniki (w tym m.in. ekstrakty ziołowe i roślinne oraz aminokwasy). Warto porozmawiać na ten temat z doświadczonymi specjalistami i wspólnie wybrać optymalny produkt dla dorosłych mężczyzn, dzięki któremu dojdzie do swobodnego rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Odpowiednio dobrane niebieskie tabletki znacząco poprawiają sprawność seksualną, a do tego podnoszą męską samoocenę i dodają panom odwagi w sypialnianych poczynaniach. Naturalne składniki dbają o to, aby nie występowały żadne skutki uboczne. Przy przekroczeniu zalecanego dawkowania można się jednak narazić na problemy żołądkowe, uderzenia gorąca, zawroty głowy, wysypkę i niestrawność.

Tabletki na erekcję – komu mogą pomóc?

Tabletki na erekcję pomogą w leczeniu zaburzeń erekcji. Nie należy się tego wstydzić, lecz czym prędzej znaleźć dla siebie skuteczne wyjście z opresji. Leczenie zaburzeń erekcji może być dość czasochłonnym procesem, ale z pomocą wysokiej jakości suplementów diety można go nieco skrócić.

Podnieść sprawność seksualną można na wiele różnych sposobów, ale kluczowe jest to, aby nie zaszkodzić przy tym swojemu zdrowiu. Z tego też względu panowie powinni wybierać takie tabletki, które nie tylko poprawiają sprawność seksualną i dają możliwość odbycia stosunku płciowego, ale też są odporne na skutki uboczne (duże znaczenie ma naturalny skład i dostosowanie się do zaleceń specjalisty oraz producenta). W pierwszej kolejności użytkownicy powinni zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowania zakupionego specyfiku. Tabletki powinny być stosowane na co najmniej kilkadziesiąt minut przed planowanym stosunkiem, tak aby osiągnięcie erekcji nie było w żaden sposób zaburzone. Najlepsze tabletki na erekcję to gwarancja wysokiej skuteczności działania, poprawy stymulacji seksualnej i pełnego zadowolenia z odbywanego stosunku seksualnego

Polecamy:

NuviaLab Vitality

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii. Obecnie lekarz rezydent w USK im. WAM w Łodzi.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *