antybiotyk na trądzik
Blog Uroda Zdrowie

Antybiotyk na trądzik – kuracja i przeciwwskazania

Trądzik dotyka każdego, niezależnie od wieku. Trądzik może zaatakować ludzi w każdym wieku. Na rynku istnieje kilka produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej, ale nie są one odpowiednie dla każdego. Co powinniśmy zrobić, gdy nasza skóra potrzebuje pomocy? Czy antybiotyk na trądzik jest realną opcją?

Trądzik nie jest jedynym rodzajem schorzenia dermatologicznego, które dotyka nastolatków. Problemy ze skórą mogą mieć również kobiety dojrzałe, które przechodzą terapię hormonalną. Łagodne zmiany skórne można leczyć w domu, ponieważ w aptekach i sklepach kosmetycznych dostępna jest szeroka gama dermoproduktów. Jeśli jednak problemy utrzymują się przez dłuższy czas, a także towarzyszą zaczerwienienie, stan zapalny i inne objawy, zalecana jest porada lekarza.

Antybiotyk na trądzik – kuracja

Jeśli masz ciężki trądzik, powinieneś odwiedzić dermatologa w celu leczenia. Po wstępnej diagnozie, dermatolog powinien dobrać odpowiednie leki. Leczenie trądziku może być oczywiście połączone z dermokosmetykami. Jaki antybiotyk wybierze lekarz w zależności od stopnia nasilenia pryszczy i czasu trwania stanu zapalnego? Antybiotyk leczenie trądziku i pielęgnacja skóry antybiotykami jest częstą metodą leczenia stosowaną przez dermatologów. Jeśli wiemy, że musimy przyjąć antybiotyk, nasuwa się pytanie: na co uważać?

Zobacz skuteczne leki na trądzik

Minimalny czas trwania terapii w przypadku infekcji bakteryjnej wynosi trzy miesiące. Oczywiście, korzystne jest nie tylko przyjmowanie leków na trądzik z pozycji aptecznych, ale także łączenie ich ze zdrową dietą. Eksperci są zgodni, że antybiotyki na trądzik nie powinny być przyjmowane jednocześnie z produktami mlecznymi, ponieważ ta grupa pokarmów obniża wchłanianie leku do organizmu.

Antybiotyk na trądzik – przeciwwskazania

Antybiotyki nie są odpowiedzią dla każdego z trądzikiem. Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania tego podejścia jest nadwrażliwość na składniki antybiotyku na trądzik. Ponieważ terapia trwa kilka, a nawet wiele miesięcy, konieczny jest dobry żołądek, a także zdrowy układ pokarmowy.

Jeśli masz przeciwwskazania, poszukaj alternatywnych opcji. Warto zadzwonić do kosmetyczki, aby wykonała ci np. zabieg oczyszczający. Antybiotyki na trądzik mogą być niekiedy nieskuteczne u kobiet, ponieważ pryszcze są wywoływane przez wahania hormonalne. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta u ginekologa lub endokrynologa.

Zobacz:

Royal Skin 500

Nonacne

Zinamax

Autor publikacji

Lekarz trycholog i dermatolog z międzynarodowym 13 letnim stażem m.in. w Wielkiej Brytanii i Włoszech. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Swoją wiedzę pogłębia na kongresach i konferencjach medycznych, na których również sama prezentuje prace naukowe.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *