brwi metoda pudrowa
Blog Uroda

Brwi metodą pudrową – na czym polega pudrowy makijaż permanentny brwi?

Na czym polega

Technika Long Time Liner jest jednym z najbardziej higienicznych i precyzyjnych sposobów wykonywania makijażu permanentnego brwi. Obszar pomiędzy naturalnymi włoskami brwi jest pokrywany pigmentem do cieniowania brwi.

W ten sposób linia brwi staje się grubsza i bardziej wyrazista, a oczy wydają się większe. Optyczne zagęszczenie brwi następuje w wyniku efektu cienia na skórze, dzięki czemu stają się one wyraźniejsze. Po wykonaniu na skórze rysunku określającego nowy kształt brwi, do wprowadzenia pigmentu używa się jednorazowych igieł. W wyniku działania w warstwie skóry właściwej przekłuwanej skóry powstaje trwały makijaż brwi.

Proces wykonywania makijażu permanentnego brwi metodą pudrową polega na dokładnym wycieniowaniu skóry pomiędzy naturalnymi brwiami, aby nadać im grubszy, bardziej wyrazisty wygląd. W ten sposób na skórze powstaje efekt cienia optycznego, który sprawia, że brwi wydają się większe i wyraźniejsze. Po starannym narysowaniu nowy pożądany kształt brwi na skórze, jednorazowe igły są używane do wprowadzenia pigmentu do warstwy skóry właściwej. W ten sposób powstaje tatuaż permanentny brwi, który przy odpowiedniej pielęgnacji będzie trwał przez lata. 

Jakie są przeciwwskazania zabiegowe? 

  • ciąża, 
  • okres karmienia, 
  • infekcje, 
  • cukrzyca, 
  • choroby nowotworowe, 
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew, 
  • przyjmowanie leków sterydowych, 
  • stosowanie odżywki stymulującej porost brwi (w okresie 3 miesięcy przed wykonaniem zabiegu), 
  • łuszczyca, 
  • ekspozycja słoneczna. 

 Jakie są efekty zabiegu? 

Wizażyści zalecają stosowanie tuszu do brwi, aby zmniejszyć ich widoczność. Makijaż należy nakładać oszczędnie, zachowując dużo czasu na zmycie makijażu między kolejnymi aplikacjami. Zabarwione brwi można również stosować w celu ukrycia przerzedzonych lub łysych miejsc wewnątrz lub na zewnątrz naturalnego cyklu wzrostu włosów. Kształt i forma idealnie wyprofilowanych brwi sprawiają, że twarz wygląda bardziej proporcjonalnie, a kolor można dopasować do odcienia skóry lub koloru włosów.

Polecamy: ranking odżywek do brwi

Ogólnie rzecz biorąc, metoda pudrowa makijażu permanentnego brwi jest wysoce skutecznym i długotrwałym zabiegiem, który jest odpowiedni dla większości osób. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które mogą sprawić, że zabieg ten będzie nieodpowiedni dla niektórych osób, w tym kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Pielęgnacja pozabiegowa  

Po zabiegu nie należy stosować żadnych kosmetyków ani mydeł w miejscach na skórze, gdzie wcześniej był stosowany makijaż. Należy ściśle przestrzegać zaleceń linergistki. Przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy unikać opalania i wizyt w solarium, a skórę należy chronić balsamem z wysokim filtrem UV. Ponadto, zaleca się unikanie stosowania odżywek stymulujących wzrost włosów

Ogólnie rzecz biorąc, okres rekonwalescencji po wykonaniu makijażu permanentnego brwi metodą pudrową jest stosunkowo krótki i prosty. Przy odpowiedniej pielęgnacji i kontroli ze strony tatuażysty, możesz cieszyć się pięknie ukształtowanymi brwiami przez długie lata!

Zobacz: Eleverbrow

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *