olej rycynowy na brwi
Blog Uroda

Olejek rycynowy na brwi – właściwości, sposób stosowania, efekty

Piękne, pełne i zadbane brwi to nieodłączny element wyglądu kobiet. Brwi otaczają nasze oczy i sprawiają, że wydają się one większe. Olejek rycynowy jest stosowany do pielęgnacji brwi ze względu na swoje niesamowite właściwości. Czym dokładnie jest olejek rycynowy? Jaki wpływ ma olejek rycynowy na brwi? Czy można stosować olejek rycynowy na brwi każdego dnia? Jak prawidłowo nakładać olejek rycynowy na brwi?

Czym jest olejek rycynowy i jakie są jego właściwości?

Olej rycynowy jest wytwarzany z nasion rącznika pospolitego. Jest przezroczysty i lepki w dotyku. Olej rycynowy był używany między innymi w Egipcie i Indiach kilka tysięcy lat temu. Olej rycynowy można kupić bez recepty i kosztuje mniej niż 10zł. Ze względu na swoje właściwości przeczyszczające, olej rycynowy był stosowany głównie w leczeniu dolegliwości trawiennych.

Obecnie olej rycynowy jest wykorzystywany do produkcji kosmetyków, produktów do pielęgnacji skóry i zabiegów upiększających. Olej rycynowy jest stosowany w leczeniu brwi, aby poprawić ich wygląd i zdrowie.

Wpływ olejku rycynowego na brwi

Wiele osób pragnie mieć piękne, dobrze zarysowane brwi. Jedną z częstszych trudności jest odzyskanie ich kształtu po nieumiejętnej depilacji woskiem w domu, lub z powodu dziedzicznego szybkiego przerzedzenia brwi. Nakładanie oleju rycynowego na brwi pomaga w ich odrośnięciu a także zagęszcza je i odżywia.

Polecamy: odżywki do brwi – ranking

Zawarte w oleju rycynowym kwasy tłuszczowe stymulują rozwój włosów na brwiach. Systematyczne stosowanie olejku rycynowego na brwi będzie stymulować wzrost nowych włosów, zapobiegając jednocześnie ich wypadaniu. Kosmetyk delikatnie przyciemnia włoski, co docenią z pewnością blondynki i jasne brunetki, którym zależy na podkreśleniu ich koloru. 

Dodanie olejku rycynowego do jasnych brwi sprawia że oprawa oczu jest bardziej widoczna, a nasze spojrzenie bardziej atrakcyjne. Olejek rycynowy stosowany na brwi to znacznie tańsza alternatywa dla drogich odżywek z popularnch drogerii.

Sposób stosowania olejku rycynowego na brwi

Aby uzyskać atrakcyjne, mocne brwi, potrzeba czasu i wysiłku. Już po 5 tygodniach zauważysz pierwsze efekty, jeśli będziesz stosować olejek rycynowy na brwi dwa razy dziennie – rano i wieczorem – równomiernie. W drogeriach możemy kupić gotowe mieszanki odżywek do brwi, które zawierają olejek rycynowy, popularny składnik wielu zabiegów na brwi. Jednak stosowanie czystego olejku rycynowego na brwi jest znacznie bardziej skuteczne i opłacalne.

Do nakładania olejku rycynowego na brwi możemy użyć patyczka do czyszczenia uszu lub pędzelka do malowania rzęs. Przed nałożeniem olejku rycynowego na brwi należy umyć dokładnie twarz.Po zastosowaniu oleju rycynowego należy usunąć go z brwi, aby nie dostał się do oka.

Podczas nakładania oleju rycynowego na brwi użyj najpierw gliceryny – spotęguje to efekt działania olejku. Nałóż olejek rycynowy na brwi na noc, a rano umyj je ciepłą wodą. Możemy uzyskać piękne i gęste brwi w krótkim czasie, jeśli będziemy stosować tę kurację systematycznie.

Olejek rycynowy na brwi – środki ostrożności

Osoby uczulone na olej rycynowy nie powinny jednak go używać. Produkt ten ma silne działanie, mogące spowodować podrażnienia u niektórych osób. Jeśli po zastosowaniu oleju rycynowego Twoja skóra stanie się czerwona, zacznie piec lub swędzieć, przestań go stosować. Ponadto, jeśli podczas kuracji zauważysz, że siła brwi lub rzęs zmniejsza się i zaczynają wypadać, natychmiast zaprzestań stosowania preparatu. Niektórzy twierdzą, że kobiety w ciąży, matki karmiące i kobiety miesiączkujące nie powinny stosować oleju rycynowego.

Olejek rycynowy do brwi – podsumowanie

Jakie są skutki stosowania oleju rycynowego na brwi? Substancja ta może zapobiegać wypadaniu włosów i pobudzać wzrost nowych, jeśli jest często stosowana. Olejek rycynowy może pomóc zagęścić, przyciemnić i wzmocnić brwi.

Zobacz:

Eleverbrow

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *