odżywka do brwi stosowanie
Blog Uroda

Odżywka do brwi – Jak działa i jak ją stosować?

Od lat modne są gęste, naturalne brwi. Jednak nie każdy ma idealne łuki, dlatego tak często wykonuje się zabiegi poprawiające jakość włosków. Stylizacja Henną, makijaż permanentny czy kosmetyki kolorowe to tylko niektóre z możliwości. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje włosy szybciej rosły i zagęszczały się.

Jak dbać o brwi?

W zwykłym procesie pielęgnacji rzadko uwzględnia się brwi. Są one znacznie bardziej zadbane niż zwykle. Uroda natomiast nie powinna opierać się wyłącznie na nakładaniu kosmetyków na twarz. Okolice oczu są równie istotne, dlatego warto poświęcić im więcej czasu niż tylko nakładanie kosmetyków.

Polecamy: Odżywki do brwi – ranking i opinie

Pierwszym krokiem do wyhodowania gęstych brwi jest zaprzestanie ich przycinania. Może to spowodować długotrwałe uszkodzenie mieszków włosowych, a w rzadkich przypadkach ich osłabienie. Należy również pamiętać o całkowitym zmyciu makijażu brwi i regularnym odżywianiu brwi.

Jak działają odżywki do brwi?

Nie każda kobieta ma gęste, czarne brwi. Nie oznacza to jednak, że musisz codziennie stylizować swoje łuki, co jest czasochłonne i niewygodne. Dzięki odpowiednim zabiegom możesz sprawić, że Twoje włoski będą bardziej sprężyste i gęstsze.

Sprawdź jedną z najlepszych odżywek do brwi Eleverbrow

Aby uzyskać taki wygląd, użyj profesjonalnej odżywki do brwi, która odpowiednio zadba o Twoją oprawę oczu. Produkty te zawierają wysokie stężenie składników aktywnych, które mają korzystny wpływ na zdrowie Twoich włosów. Kwas hialuronowy, olejki nawilżające, witaminy i minerały to tylko niektóre z zawartych w nich związków.

Bimatophorost jest substancją chemiczną stosowaną w większości kosmetyków w celu pobudzenia i stymulacji wzrostu korzeni. Ten związek chemiczny jest kontrowersyjny, ponieważ jest stosowany w kroplach do oczu w leczeniu jaskry i może powodować różne negatywne skutki.

Sprawdź, czy składniki Twojej ulubionej witryny są dostępne online. Niektóre odżywki do wzrostu rzęs, z drugiej strony, mogą podrażniać spojówki, więc bądź ostrożny podczas ich stosowania. Tak więc, możesz używać bimatoprostu do brwi z ufnością, ponieważ są one bezpieczne i nie szkodzą Twojemu wzrokowi.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem kuracji?

Chociaż preparaty zostały przebadane dermatologicznie i nie powinny powodować żadnych problemów, zaleca się wykonanie próby uczuleniowej przed rozpoczęciem terapii. Jeśli Twoja skóra zareaguje pozytywnie i nie wystąpią żadne negatywne skutki uboczne, możesz stosować preparat.

Istnieje kilka odżywek do brwi na rynku, więc przeczytaj wskazówki. To będzie instruować, jak korzystać z produktu i kiedy go zastosować. Niektóre odżywki powinny być stosowane tylko w nocy, podczas gdy inne mogą wymagać dwóch aplikacji dziennie.

Jak używać odżywki do brwi?

Kosmetyki do brwi są proste w aplikacji i nie wymagają wiele czasu. Wystarczy, że pokryjesz produktem swoje łuki, a wszystkie włoski powinny być ukryte. W większości odżywek możesz użyć aplikatora, aby precyzyjnie nałożyć produkt na brwi.

Aby przywrócić cienkie lub rzadkie brwi, nałóż czysty olejek rycynowy na szczeliny między nimi. Wypełnij nieosłonięte obszary brwi lub tylko określone fragmenty, w których widoczne są ubytki włosów, stosując czysty olejek rycynowy. Po usunięciu makijażu, użyj odżywki do oczyszczonej skóry. Pierwsze efekty powinny pojawić się po około trzech tygodniach.

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *