bimatoprost
Blog Uroda

Czy są jakieś skutki uboczne bimatoprostu ?

Bimatoprost, znany również jako Incometrex, jest lekiem przepisywanym kobietom z przerzedzonymi lub wypadającymi włosami. Bimatoprost pomoże Ci utrzymać rzęsy dłużej i zagęścić rzęsy, aby wyglądały na pełniejsze i grubsze. Pomaga również zapobiegać wypadaniu rzęs. Bimatoprost można stosować w leczeniu wielu różnych schorzeń. Ten lek został zatwierdzony przez FDA jako bezpieczny do stosowania u kobiet w ciąży.

Kiedy przepisano Ci stosowanie bimatoprostu w celu leczenia jaskry, upewnij się, że że nie masz nadmiaru roztworu na oku. Czasami na górnej krawędzi powieki widać „czarną ścianę”. Ten nadmiar roztworu może uniemożliwić działanie bimatoprostu tak, jak powinien. Nadmiar roztworu może również powodować podrażnienie i swędzenie wokół oczu. Pamiętaj, aby codziennie rano usuwać nadmiar roztworu z oka, zanim zaaplikujesz lek na rzęsy.

Bimatoprost działa przez to, że rzęsy rosną grubsze i dłuższe niż zwykle. Zagęszcza rzęsy poprzez dodanie do olejku do rzęs substancji chemicznej zwanej prostaglandyną. Prostaglandyna jest powodem, dla którego rzęsy stają się grubsze i dłuższe. Prostaglandyna jest hormonem naśladującym estrogen, który jest naturalnie wytwarzany przez organizm. Kiedy bimatoprost dostanie się do oka, przyczepia się do dolnej powierzchni rzęs i powoduje, że stają się one grubsze. Hormon sprawia, że ​​rzęsy są bardziej kruche, co powoduje, że wypadają one łatwiej niż zwykle.

Innym efektem ubocznym bimatoprostu, którego większość kobiet nie lubi, jest to, że powoduje on ich wypadanie. wysychają i spierzchnięte. Spieranie i suchość są spowodowane tym, że bimatoprost słabo styka się z olejem pokrywającym rzęsy. Jeśli rzęsy są zbyt suche, to nie będą nawilżone i mogą łatwo wypadać. Na początku możesz odczuwać lekkie podrażnienie, ale minie po kilku godzinach.

Bimatoprost może być przepisany osobom, których rzęsy stają się zbyt długie i wypadają okolice oczu. Zwykle dotyczy to osób, które nie mogą przyjmować długich zabiegów, takich jak krople do oczu, ze względu na ich alergię na określone składniki. Należy również unikać zbytniego zawilgocenia lub długotrwałej ekspozycji na światło. Nie należy stosować bimatoprostu, jeśli oczy, rzęsy lub skóra wokół oczu uległy zapaleniu, podrażnieniu lub tkliwości. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek produktu na skórze. Bimatoprost nigdy nie powinien być stosowany przez kobiety z reakcjami alergicznymi lub ciężkimi migrenami w wywiadzie.

Aby zastosować bimatoprost, będziesz potrzebować małej strzykawki do wstrzykiwacza, pojemnika na soczewki kontaktowe, klips lub pętla ślubna i podszewka ślubna. Będziesz także potrzebować niewielkiej ilości niewielkiej ilości leku przy każdej aplikacji, chyba że używasz leku na górnej krawędzi powieki. W przypadku stosowania leku na górnej krawędzi powieki, należy to robić tylko zgodnie z zaleceniami. Jeśli przegapisz jedną dawkę bimatoprostu, będziesz musiał poczekać, aż dostaniesz kolejną.

Zauważysz, że Twoje rzęsy nie odrastają tak bardzo, gdy używasz bimatoprost, tak jak podczas stosowania odżywki do rzęs. Dzieje się tak, ponieważ lek nie dociera do nasady rzęs. Aby uzyskać pełne korzyści z leku, będziesz musiał ponownie zastosować roztwór po ośmiu do dziesięciu godzinach, w zależności od tego, jak szybko rosną twoje rzęsy. Powrót rzęs do normalnego rozmiaru i grubości może zająć kilka tygodni.

Ponieważ jest bardzo silnym inhibitorem rzęs, może powodować swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie wokół. okolice oczu. Te działania niepożądane często ustępują po zaprzestaniu stosowania leku. Jednak może wystąpić rzadkie powikłanie zwane tikami rzęs, które również mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli nie są leczone. Jeśli wystąpi którekolwiek z wymienionych powyżej działań niepożądanych odżywki do rzęs, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Będzie mógł udzielić Ci więcej informacji.

Opinie o serum na porost rzęs Eleverlash

Revamin Lash

Miralash

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *