sztuczne rzęsy
Blog

Czy sztuczne rzęsy uszkadzają naturalne rzęsy ?

Jak więc rzęsy mogą uszkodzić naturalne rzęsy? Rzęsy są częścią układu naczyniowego organizmu. Jest to płynna substancja złożona z aminokwasów, białek, wody, glicerydów i różnych innych składników. W mieszku włosowym znajduje się łodyga włosa i gruczoł łojowy. Gruczoł wydziela oleisty płyn, który smaruje trzonek i sprawia, że ​​jest mocniejszy i zdrowszy.

Jedną z głównych funkcji rzęs jest pełnienie funkcji powierzchni, na której patrzymy na zewnętrzną świat. Kiedy ta funkcja jest osłabiona, będziesz miał trudności z prawidłowym widzeniem. Jeśli dojdzie do uszkodzenia rzęs, może to skutkować słabym wzrokiem, a nawet ślepotą. Kilka podstawowych rzęs uszkadza rzęsy naturalne i istnieją dwie szerokie metody leczenia tego problemu. Istnieją metody zewnętrzne, takie jak chirurgia laserowa, i metody wewnętrzne, takie jak przeszczep rzęs.

Czy sztuczne rzęsy mogą uszkodzić naturalne rzęsy ?

Rzęsa to najbardziej wysunięty fałd skóry u podstawy powiek. Chroni powieki i odgrywa ważną rolę w regulacji ruchu rzęs. Wraz z wiekiem rzęsy stają się cieńsze, a powieki bardziej workowate. W tych warunkach rzęsy tracą zdolność do zapewniania odpowiedniej ochrony dla oka.

Przerzedzenie rzęs może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym nadmierną masą rzęs, starzeniem się, nadmierną suchością i nawet stres. Może to spowodować wypadanie rzęs, a utrata rzęs może spowodować poważne problemy z pewnością siebie. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia uszkodzeń rzęs występujących naturalnie, w tym przeszczepy i przedłużanie rzęs.

Polecamy: najlepsze serum do rzęs – ranking

Przedłużanie rzęs polega na umieszczaniu w naturalnych rzęsach amuletów, aby były dłuższe i grubsze. Nakłada się je na rzęsy, po czym zakłada się je i zaciska. Przedłużanie rzęs może nadać kobiecie młodzieńczy wygląd, ale czy przeszczep rzęs nie? Jednym słowem nie. Rzęsy nie są prawdziwe; są to syntetyczne urządzenia, które są zakładane na rzęsy.

Sztuczne rzęsy są wykonane z połączenia białek i syntetycznego materiału do rzęs zwanego mastyksem. Mastyks jest podobny do ludzkiego kolagenu i można go znaleźć w wielu ludzkich rzęsach. Mastyk jest następnie wpleciony w cienkie przedłużanie rzęs lub „sztuczne” rzęsy. Wiele kobiet uważa, że ​​„błysk”, który widzą na własne oczy, to tak naprawdę uszkodzenie rzęs spowodowane przedłużaniem rzęs. To faktycznie nieprawda.

A co z przedłużaniem rzęs ?

Uszkodzenie rzęs spowodowane przedłużaniem rzęs jest spowodowane siłą więzadła, które mocuje rzęsy do powiek. Zbyt mocne przyklejenie rzęs powoduje osłabienie więzadeł rzęs i wypadnięcie rzęs. Chociaż rzęsy zniszczone przeszczepami rzęs wyglądają nienaturalnie, to mają bardzo naturalny wygląd i wcale nie wyglądają sztucznie. Uszkodzenia rzęs spowodowane przedłużaniem rzęs są najbardziej widoczne, gdy rzęsy wypadają, ponieważ „bling” jest dość oczywisty. Ale czy sztuczne rzęsy uszkadzają naturalne rzęsy?

Nie, rzęsy zniszczone przez sztuczne rzęsy w żaden sposób nie niszczą rzęs. W oku mogą zostawiać maleńkie czarne kropki – tak zwane kurze łapki są całkowicie nieszkodliwe. Więc teraz znamy odpowiedź na pytanie – czy sztuczne rzęsy uszkadzają naturalne rzęsy?

Jedyną możliwą przyczyną wypadania rzęs jest zbyt ciasne przedłużanie rzęs. Nawet jeśli przedłużenia są idealnie dopasowane, nadal prawdopodobnie zostaną wciągnięte na miejsce przez delikatny nacisk. Jeśli przedłużenia są szczególnie podatne na ciągnięcie, wynikiem może być „kurze łapki”. Jednak wiele osób, które próbowały przedłużać rzęsy, uważa, że ​​ten problem jest całkowicie nieszkodliwy i nie powoduje żadnych szkód. W rzeczywistości często uważa się to za kosmetyczną zaletę przedłużania rzęs.

A więc, chociaż powyższe nie daje odpowiedzi na pytanie – czy sztuczne rzęsy uszkadzają naturalne rzęsy? – powinno rzucić trochę światła na ten temat. Odpowiadając krótko na to pytanie, jeśli przedłużanie rzęs zostanie przeprowadzone prawidłowo, z dbałością o dopasowanie i technikę, rzęsy będą wyglądały całkowicie naturalnie. Zbyt ciasne nakładanie rzęs może spowodować wypadnięcie rzęs, jednak jest to problem kosmetyczny, który również zniknie, gdy zostaną usunięte i odrosną naturalne rzęsy.

A więc, jak widać, odpowiedź na pytanie: czy przedłużanie rzęs uszkadza naturalne rzęsy? W sumie przedłużanie rzęs wygląda całkowicie naturalnie. Wyglądają tak naturalnie, że gdyby ludzie nie wiedzieli, że to nie są prawdziwe rzęsy, nie byliby w stanie odróżnić różnicy. Jeśli jednak zauważyli różnicę, mogliby poczuć się „przekazani” przez rozszerzenie. Przedłużanie rzęs jest dość łatwe, ale nikt nie chce szkodzić własnym rzęsom!

Zobacz:

Eleverlash cena

Revamin Lash

Miralash

Ewa Saniewska

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *