kępki rzęs
Blog Uroda

Jak przykleić kępki rzęs do powiek ?

Dla wielu kobiet jednym z najtrudniejszych aspektów tworzenia ulubionych cieni lub tuszu do rzęs jest prawidłowe przyklejenie rzęs. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje rzęsy, musisz wiedzieć, jak robić to dobrze. Rzęsy to szczególna część Twojej urody. Odgrywają ważną rolę w definiowaniu i kadrowaniu twarzy. Wygląd i kształt rzęs decyduje również o tym, jak naturalnie wyglądają na twoich oczach.

Klej w sztyfcie jest najczęściej używanym narzędziem do mocowania rzęs. Możesz je kupić lub stworzyć własne, mieszając niewielką ilość wody i kleju z niewielką ilością silikonu spożywczego. Sztyfty silikonowe są najłatwiejsze w użyciu. Upewnij się, że mieszasz tylko niewielką ilość, ponieważ klej wsiąka do twoich rzęs, jeśli wybierzesz większą ilość.

Jak to zrobić krok po kroku ?

Ważne jest, aby najpierw nałożyć niewielką porcję klej z tyłu dłoni. Następnie połącz rzęsy i trzymaj je tak, jak włosy. Chcesz mieć pewność, że nie ma grudek, które mogłyby zepsuć cały wygląd. Po nałożeniu kleju i równomiernym rozprowadzeniu go na rzęsach, możesz zacząć nakładać swoje przedłużki.

Po połączeniu rozszerzeń nałóż wazelinę na każdą z nich. rzęsy. Zapobiegnie to kapaniu lub wyciekaniu kleju. Następnie usuń wazelinę. Umieść wszystkie palce wokół różdżki. Kiedy zetkniesz rzęsy razem, klej przyklei się do nich i utworzy grudki.

Ważne jest, aby zachować kępki na jednej części rzęs, ponieważ utworzy bardziej naturalny efekt. Jeśli zostawisz je na powiekach, mogą zmienić kształt twojego oka. Jeśli używasz wielu grudek naraz, mogą one być zauważalne ze względu na ich tendencję do poruszania się.

Najłatwiejszym sposobem na zastosowanie tych rozszerzeń jest użycie kleju w sztyfcie. Możesz znaleźć te sztyfty w każdym sklepie z kosmetykami lub kosmetykami. Upewnij się, że wybierasz odpowiednią konsystencję do swojej aplikacji. Możesz użyć klejów na bazie wody lub oleju. Klej w sztyfcie na bazie wody nadaje rzęsom bardziej woskowatą teksturę, a kleje na bazie oleju są łatwiejsze w użyciu i nie pozostawiają śladów.

Po użyciu klej w sztyfcie, aby przymocować rzęsy do powiek, delikatnie szczotkuj grudki pociągnięciami w górę. Jeśli okaże się, że klej nie przykleił się prawidłowo, użyj dodatkowej warstwy kleju, aby zakryć wszelkie szczeliny. Po każdej aplikacji klej należy nakładać ponownie, zachowując odpowiednią ilość czasu pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Aby usunąć nowe rzęsy, możesz również użyć zwykłego tuszu do rzęs. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje oczy wyglądały naturalnie, powinieneś unikać tuszu do rzęs. Zamiast tego użyj kremu do usuwania rzęs, który zawiera substancję czynną, taką jak hydrochinon. Ten krem ​​jest bezpieczny do stosowania na rzęsy, a także na włosy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie.

Po nałożeniu kleju na grudki rzęs delikatnie ściśnij je, aż znikną. Aby mocniej nałożyć klej, użyj palca wskazującego. Rozsuwaj kępki, aż dojdziesz do podstawy rzęs. Następnie weź szczoteczkę do rzęs i powoli połącz je w jedną dużą pęczek. Uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku podczas blendowania, ponieważ grudki rozdzielą się, jeśli zastosujesz zbyt duży nacisk.

Teraz, gdy twoje rzęsy są razem, możesz zacząć się uczyć jak przykleić kępki rzęs do powiek. Zacznij od prostego pędzelka do cieni i rozprowadź produkt wzdłuż górnych i dolnych rzęs. Zbierz wszystkie rzęsy i ściśnij je razem u nasady oka, upewniając się, że nie ma przerw między rzęsami. Zabezpiecz kępki, zwijając je pod okiem.

Jeśli Twoje rzęsy wydają się zbyt ciężkie jak na szczoteczkę, możesz użyć najlepszej odżywki do rzęs. Pomoże to zagęścić grudki i zapewni trochę siły trzymania kleju. Po zabezpieczeniu rzęs użyj różdżki do tuszu do rzęs, aby nałożyć cienką linię tuszu na dolne rzęsy. Rozetrzyj tusz na górnych rzęsach, aby podkreślić rzęsy. Aby tusz nie spływał po rzęsach, co kilka godzin warto myć je ponownie.

Aby usunąć sposób przyklejenia kępek rzęs, musisz najpierw zdejmij szczoteczkę do rzęs. Po przymocowaniu rzęs do powiek delikatnie ściągnij rzęsy z powiek. Być może będziesz musiał delikatnie naprężać rzęsy, aby poluzować klej. Po usunięciu kleju przetrzyj obszar chusteczką, aby zapobiec krwawieniu. Po wyschnięciu kleju nałóż tusz do rzęs i poczekaj, aż rzęsy staną się ciemne i całkowicie wypełnione tuszem.

Zobacz:

Recenzja serum do rzęs Eleverlash

Revamin Lash

Miralash

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *