laminowanie rzęs
Recenzje

Laminowanie rzęs – na czym polega ? Cena, opinie, efekty

W 2018 r. laminowanie rzęs stało się dość popularne. Poprawia ona zdrowie rzęs, dodaje im objętości i sprawia, że kobiety czują się i wyglądają fantastycznie. Na czym dokładnie polega laminowanie rzęs? Ile to kosztuje?

Laminowanie rzęs szybko wypiera przedłużanie rzęs. Dlaczego? Ponieważ przedłużanie rzęs zazwyczaj uszkadza naturalne rzęsy. Laminowanie natomiast jest techniką, która pozwala zachować naturalny wygląd rzęs bez ich uszkadzania. Czy laminowanie rzęs i podnoszenie rzęs wyprze w przyszłości rzęsy 1:1 i inne strategie zwiększania objętości?

Laminowanie rzęs – na czym polega

Laminowanie rzęs polega na ich odżywieniu, uniesieniu i lekkim podkręceniu. Zabieg ten poprawia zdrowie rzęs, wzmacnia je i jest dla nich całkowicie bezpieczny. Laminowanie rzęs jest często mylone z liftingiem rzęs, który polega na podniesieniu samych rzęs.

Polecamy:

Serum do rzęs – ranking

Odżywki do brwi – ranking

Laminowanie rzęs – zalety

Laminowanie rzęs ma wiele zalet oprócz wydłużania rzęs. Najważniejsze z nich są następujące:

  • uniesienie rzęs i delikatnie podkręcenie
  • spektakularny wygląd
  • odżywienie rzęs
  • poprawienie kondycji rzęs
  • łatwa dostępność zabiegu w salonach kosmetycznych
  • atrakcyjna cena – w porównaniu z przedłużaniem metodami objętościowymi

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs

Procedura laminowania rzęs składa się z kilku etapów. Podczas tego etapu kosmetyczka oczyszcza, odtłuszcza i zabezpiecza dolne rzęsy przed przyklejeniem się do górnych rzęs. Stosowane są również plastry, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem zabiegów przygotowujących do laminacji. Następnie nakładany jest na nie roztwór odżywczy. Sprawia on, że rzęsy stają się bardziej elastyczne i pomagają klejowi lepiej się przykleić

Następnie rzęsy są podnoszone i podkręcane za pomocą specjalnego narzędzia. W razie potrzeby kosmetyczka przycina je również. Na koniec nakładany jest klej, a rzęsy są suszone.

Cała procedura trwa zazwyczaj około godziny. Zależy to jednak od tego, jak wiele rzęs trzeba dokleić.

Po wyschnięciu odżywki rzęsy są farbowane. Następnie używa się barwnika, aby zabarwić rzęsy. Ostatni etap polega na nałożeniu na rzęsy keratyny, która je spaja.

Zabieg trwa maksymalnie 1,5h.

Laminowanie rzęs – efekty

Efekty laminowania rzęs mogą być lepsze niż poprzednie zabiegi na rzęsy. Efekty utrzymują się przez co najmniej sześć tygodni, a niektóre osoby twierdzą, że widziały rezultaty nawet po ośmiu tygodniach. Co dwa miesiące można ponawiać zabieg.

Laminowanie rzęs a lifting rzęs

Lifting rzęs to zabieg polegający na usunięciu zewnętrznej warstwy rzęs i nałożeniu jej na własne rzęsy. Różni się on od liftingu tym, że po tym zabiegu rzęsy są podniesione i pielęgnowane. Lifting tylko je podnosi. Za lifting zapłacimy 100 zł, a za laminowanie 200 zł.

Jak pielęgnować rzęsy po laminowaniu

Laminowanie rzęs wymaga szczególnej uwagi, ponieważ nie były one wcześniej poddawane zabiegowi. Oczy nie mogą być mokre przez 24 godziny po zabiegu. O rzęsy należy nadal dbać tak jak zawsze – starannie usuwać makijaż, wyczesywać je. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wyjście na plażę czy do łaźni parowej.

Jeśli chcesz nadać swoim rzęsom zmysłowy wygląd, nie tracąc czasu na ich malowanie, rozważ ich laminowanie. Po zabiegu Twoje rzęsy będą mocniejsze i lepiej uniesione. Przez pierwsze kilka tygodni rzęsy można doklejać trzy do czterech razy w tygodniu, a następnie co drugi dzień. Po tym jak Twoje rzęsy urosną, będą one zdefiniowane i pielęgnowane. Ich wpływ będzie nadal wyglądał naturalnie, nawet jeśli chcesz tylko podnieść rzęsy. Botoks na rzęsy jest formą medycyny kosmetycznej, która wykorzystuje toksynę botulinową

Chociaż wszystkie te zabiegi stają się coraz bardziej popularne, naturalność nie jest już wartością nadrzędną. Z kolei laminowanie rzęs nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie zapewnia nam pożądanego efektu. Wówczas musimy wybrać zagęszczanie lub przedłużanie rzęs metodą wolumizującą.

Zobacz również:

Eleverlash
Revamin Lash
Miralash
Eleverbrow

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *