serum do rzęs używanie
Blog

Jak używać odżywki do rzęs, aby uzyskać niesamowite rzęsy ?

Jeśli szukałeś informacji na temat aplikacji odżywki do rzęs, z przyjemnością dowiesz się, że jest ich wiele tam. Podobnie jak różne produkty do włosów i skóry, są też różne produkty do wyboru. Najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie odżywki do rzęs, jakie są Twoje potrzeby, typ rzęs i ile chcesz wydać.

Rodzaje odżywek do rzęs

Istnieje wiele rodzajów odżywek do rzęs które są specjalnie zaprojektowane do pielęgnacji określonych rodzajów rzęs. Jeśli na przykład masz bardzo grube rzęsy, możesz chcieć przyjrzeć się produktowi, który je pielęgnuje. Dostępnych jest kilka odżywek, które mają zadziałać również dla osób z cienkimi rzęsami. Są to często najlepsze rozwiązania, jeśli masz problemy z ich aplikacją lub utrzymaniem zdrowych rzęs.

Zobacz: ranking serum do rzęs

Używając odżywki do rzęs, powinieneś patrzeć najpierw określ, co będziesz z nim robić. Czy zamierzasz nakładać go tylko na rzęsy, aby wyglądały na pełniejsze? A może zamierzasz to założyć jako krok do dodania im koloru? Zastanów się, co próbujesz osiągnąć dzięki produktowi, zanim zdecydujesz, jak używać odżywki do rzęs. Jeśli potrzebujesz dodatkowego koloru, prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w gęstsze serum, a jeśli chcesz zagęścić rzęsy, cieńszy roztwór może się dobrze sprawdzić.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, jak często planujesz nakładać produkt. Wiele z nich jest dostępnych w pojedynczych aplikacjach i możesz po prostu nałożyć je na górne i dolne rzęsy w razie potrzeby. Inne są trochę bardziej skomplikowane i będziesz musiał nakładać je na każdą rzęsę. Zwykle robi się to pośrodku każdego oka.

Ile trzeba czekać na rezultaty ?

Ile czasu potrzeba, aby uzyskać pożądane rezultaty? Niektóre produkty wystarczają na kilka tygodni, a inne przez miesiące. Liczy się to, co chcesz uzyskać z produktu. Jeśli chcesz tylko zagęścić rzęsy lub dodać im odrobinę koloru, może się okazać, że przydadzą ci się na co dzień i dobrze się sprawdzą. Jeśli chcesz używać jej jako najlepszej odżywki do rzęs, musisz wprowadzić kilka poprawek do swojej rutyny.

Sposób używania odżywki do rzęs uwzględnia również poziom pH Twojej skóry. Jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę, być może będziesz musiał zrezygnować z takiego produktu. Z drugiej strony, większość ludzi ma raczej łagodne reakcje na taki wysiłek. W takiej sytuacji najlepiej po prostu zrezygnować z odżywki do rzęs i od razu przejść do kremu nawilżającego. Upewnij się, że jest również beztłuszczowa, aby jeszcze bardziej zapobiec wszelkim niepożądanym reakcjom.

Sposób stosowania odżywki do rzęs na oczach może również uwzględniać ogólny stan zdrowia oczy. Osobom podatnym na alergie, wysypki i infekcje oczu zwykle odradza się próbę zwiększania produkcji tych gruczołów środkami miejscowymi. Serum powinno działać samo dobrze. Jeśli jednak obecnie masz problemy ze swędzeniem, zaczerwienieniem, obrzękiem czy opuchlizną oczu, powinieneś natychmiast zastosować środek sugerowany przez producenta. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje oczy są ciężkie, wrażliwe lub swędzące.

Jak wspomniano na początku, na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów odżywek do rzęs. Do Ciebie należy decyzja, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Pamiętaj tylko, aby używać ich prawidłowo, aby uzyskać najlepsze wyniki!

Zobacz:

Cena Eleverlash

Cena Revamin Lash

Cena Miralash

Ewa Saniewska

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *