jak schudnąć z brzucha
Blog Odchudzanie i dieta

Jak szybko schudnąć z brzucha ?

Brzuch jest podatny na problemy, ponieważ to właśnie tam gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza u kobiet. Każdy, kto kiedykolwiek miał dodatkowe centymetry w okolicach brzucha, wie, co to bolesny brzuch, boczki i fałdki. Na szczęście szerokie koszule i tuniki, które zakrywają mankamenty to nie wyrok! Możesz szybko schudnąć i utrzymać wagę na stałe

Trudność jednego regionu do utraty tkanki tłuszczowej jest typowym problemem podczas redukcji masy ciała. Brzuch jest redukowany jako ostatni u znacznej liczby kobiet, ale może się to zdarzyć również u mężczyzn. Może to być spowodowane niewłaściwą dietą, a także innymi chorobami. Na szczęście w większości przypadków wystarczy przestrzeganie kilku wskazówek, aby przyspieszyć ten proces.

Prawidłowe odżywianie jest niezbędne przy próbach redukcji wagi, zwłaszcza w okolicach brzucha. Ważne jest, aby jeść pokarmy, które pomagają spalić tłuszcz i unikać tych, które przyczyniają się do tego. Niektóre dobre pokarmy do jedzenia obejmują owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białko i niskotłuszczowe produkty mleczne.

DLACZEGO TAK TRUDNO POZBYĆ SIĘ DODATKOWYCH KILOGRAMÓW Z BRZUCHA?

Kiedy decydujesz się na odchudzanie, Twoje ciało rozpoczyna nową, bardziej skomplikowaną sekwencję zdarzeń. W większości przypadków organizm pozbywa się tłuszczu z poszczególnych obszarów jeden po drugim. Nie oznacza to, że tylko jeden obszar ciała kurczy się w rozmiarze, a reszta pozostaje dokładnie taka sama. Po prostu niektóre obszary tracą tłuszcz szybciej.

Polecamy: najlepsze tabletki na odchudzanie – ranking

Jedną z najtrudniejszych części o utracie wagi jest pozbycie się złogów tłuszczu z brzucha. Nie zniechęcaj się, jeśli zaczniesz od powolnego tempa utraty tłuszczu na początku. Zrób sobie zdjęcia przed rozpoczęciem procesu, aby pokazać, jak inne obszary ciała będą korzystać z Twoich wysiłków. Ale pamiętaj, że wytrwałość jest kluczem.

Drugim istotnym aspektem rozpoczęcia procesu odchudzania jest zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto wykonać rutynowe badania krwi, a także badania tarczycy (jeśli wcześniej były z nią problemy lub jeśli odchudzanie nie przynosi efektów). Zaleca się również sprawdzenie poziomu cukru, jeśli mamy dużo kilogramów do zrzucenia.

Jeśli masz duży brzuch, który jest konsekwencją ciąży, zgłoś się do fizjoterapeuty. Możliwe, że przyczyną takiego kształtu brzucha – oprócz tkanki tłuszczowej – jest rozejście się mięśni prostych. Taki stan sprawi, że Twój brzuch nie będzie płaski. Należy również unikać wykonywania z nim określonych ćwiczeń, ponieważ może to spowodować poważne dolegliwości

JAK ODCHUDZIĆ BRZUCH? PRAKTYCZNE I SKUTECZNE PORADY

Zrzucasz dodatkowe centymetry i funty z całego ciała, gdy zmniejszasz wagę. Jednakże, stosując się do kilku prostych, ale istotnych wskazówek, możesz zmaksymalizować efekt i przyspieszyć redukcję tłuszczu z brzucha. Jak zrzucić oponę?

1. DIETA NA PŁASKI BRZUCH

Nie jest zaskoczeniem, że najlepsza dieta odgrywa ważną rolę w sukcesie odchudzania. Co to jest właściwa dieta? Liczba 70 procent pochodzi z tego źródła, którego nie udało mi się zlokalizować, ale może być istotna, ponieważ osoby budujące sylwetkę i inni stosują bardzo niskokaloryczne diety, aby szybko schudnąć.

Pierwsza liczba, “kcal zero”, oznacza liczbę kalorii, poniżej której nie należy jeść. Przy takiej ilości pożywienia organizm powinien być w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Druga wartość, “zero kalorii”, odnosi się do całkowitej liczby kalorii, przy której ani nie przytyjesz, ani nie stracisz na wadze. Odejmij niewielką ilość od drugą liczbę, aby znaleźć swój “poziom kalorii utrzymania”, czyli liczbę kalorii, którą należy spożywać każdego dnia, aby utrzymać swoją obecną wagę.

Możesz uzyskać pomoc od dietetyka w uzyskaniu tych wartości lub możesz skorzystać z darmowych kalkulatorów online. Możesz śledzić swoje kalorie za pomocą darmowych aplikacji w telefonie. Jeśli nie jest to coś, co chcesz robić, nie ma potrzeby się tym przejmować.

Co zrobić, gdy masz za duży brzuch? Zacznij od świeżych owoców i warzyw (tak, są zdrowe). Nie musisz się obawiać, że będziesz je jadł na noc. Owoce to węglowodany, więc jedzenie ich wieczorem poprawia sen – czynnik równie ważny jak odchudzanie. Mięso i ryby również można jeść.

Odstaw słodzone i gazowane napoje, takie jak soki, ponieważ zawierają dużo cukru. Należy również unikać napojów alkoholowych, ponieważ same w sobie są bogate w kalorie. Rozważ unikanie żywności, która zawiera gluten, jak również. Jest to wysoko przetworzone białko, które jest trudne do strawienia dla człowieka. Wybierz chleb żytni na zakwasie, jeśli go lubisz.

2. Pij dużo wody

Możesz ją pić w dowolnych ilościach. Dobrym przykładem jest sprzedawana w sklepach woda smakowa ukrywająca się za cukrem. Jeśli chcesz nadać wodzie smak, dodaj do niej miętę, cytrynę lub plasterki pomarańczy. Pij codziennie dużo wody, a jeśli masz z tym problemy, ustaw sobie przypomnienie w telefonie. Każda klepsydra

3. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA jest bardzo ważna

Niech to będzie zależne od Twoich umiejętności. Jeśli dopiero zaczynasz, nie forsuj się zbytnio. Przerwij na jakiś czas ćwiczenia, aby uniknąć zmęczenia i kortyzolu we krwi, który skutecznie hamuje odchudzanie. Pamiętaj też o swoim bezpieczeństwie – jeśli biegasz, upewnij się, że masz wygodne buty do biegania. Trening będzie bardziej efektywny i przyjemny, jeśli będziesz czuć się komfortowo.

Co zrobić, gdy brzuch jest za duży? Nigdy nie idź na siłownię bez planu. Upewnij się, że masz częstotliwość i czas trwania treningu, który będziesz z przyjemnością wykonywać regularnie, a nie tylko raz na jakiś czas. Trening siłowy jest również ważny dla utraty wagi, ale ma również sens, jeśli chcesz stracić tłuszcz z brzucha.

Według wielu osób ładny wygląd pomaga w prowadzeniu zdrowego trybu życia i byciu metodycznym. Wskutek tego, pomimo bycia na siłowni, nie rezygnuj z tego, żeby wyglądać modnie. Z ubraniami, które są niezwykle wygodne i wyglądają dobrze architektonicznie, będziesz bardziej skłonny do ćwiczeń.

4. REGULARNOŚĆ TO PODSTAWA

Jest to wszystko, co musisz wiedzieć o odchudzaniu, w jednym, łatwym do zrozumienia dokumencie. Regularne posiłki powinny być konsekwentne, ale także… sen. Dobrze wypoczęty organizm lepiej radzi sobie z odchudzaniem i może to robić skutecznie. Rozważ również spanie nago. Mechanizm termoregulacji organizmu pomoże w odchudzaniu.

5. Postaw na nowy styl życia

Nigdy nie postrzegaj diety i ćwiczeń jako przykrego obowiązku. Przygotowuj posiłki, które sprawiają Ci przyjemność i nie bój się używać w nich ziół i odżywczych przypraw. Regularnie ćwicz, a z czasem zauważysz, że sprawia ci to dodatkową przyjemność.

6. Nie przywiązuj się do wagi

Może się wydawać, że nie jest to jeden z nich, ale tak jest. Możliwe, że Twój brzuch stanie się szczuplejszy, jędrniejszy i piękniejszy, ale Twoja waga wcale się nie zmieni. Kup miarkę i regularnie, co dwa tygodnie sprawdzaj jej obwód. Będziesz wiedziała na pewno, czy oponka się kurczy, czy nie.

CZEGO STANOWCZO UNIKAĆ PODCZAS ODCHUDZANIA?

Wiele osób walczy, aby schudnąć, ponieważ są one zbyt zajęci, stres zjada z dala od ich motywacji, a nienawiść do siebie prowadzi ich do pozbawienia się. Pamiętaj, że to nie jest najlepsze podejście. Jeśli dasz organizmowi zbyt mało jedzenia, wkrótce wejdzie on w stan obronny w odpowiedzi na to, co czuje, że czasy się pogarszają.

Możesz nawet przybrać na wadze, jeśli nie będziesz ćwiczyć. Jeśli szybko schudniesz przez ostrą głodówkę, ale dieta Cię zmęczy – możliwe, że szybko wrócisz do starych nawyków, więc dodatkowe kilogramy wrócą nie tylko w ekspresowym tempie, ale i w podwójnej ilości.

Niebezpieczny tłuszcz trzewny

Nagromadzenie tłuszczu trzewnego w środkowej i górnej części brzucha jest najbardziej typową przyczyną wystającego brzucha. Jest on szczególnie szkodliwy dla zdrowia, ponieważ zatyka narządy wewnętrzne, takie jak serce, wątroba, nerki i utrudnia ich prawidłowe funkcjonowanie. Ponadto, przyczynia się do powstawania chorób dietozależnych.

Nadciśnienie, stłuszczenie wątroby, problemy z krążeniem, zawał serca, zaburzenia hormonalne, insulinooporność, cukrzyca typu 2 to tylko kilka schorzeń, które mogą być związane z nadmiarem tłuszczu. Kamienie żółciowe mogą również rozwijać się w wyniku tego rodzaju tłuszczu; u kobiet może on powodować nieregularność cyklu miesiączkowego i zakłócenia cyklu. Jeśli problemy zdrowotne są poważne.

Jak sprawdzić czy Twój brzuch jest w normie?

Zmierz swój obwód w pasie. Minimalny obwód brzucha dla kobiet wynosi mniej niż 89 cm, podczas gdy maksymalny jest większy niż 102 cm dla mężczyzn. Powinieneś również obliczyć swój stosunek obwodu talii do obwodu bioder (WHR).

Jakie są sposoby na pozbycie się tłuszczu trzewnego?

W walce z trzewną tkanką tłuszczową należy uzbroić się w cierpliwość. W tym przypadku osiągnięcie pomyślnych rezultatów zajmie więcej niż siedem dni. Co zatem należy jeść, aby zmniejszyć obwód brzucha? Przede wszystkim unikaj cukrów prostych, jedz regularne posiłki, pij wodę i jak najczęściej spożywaj pokarmy bogate w błonnik. Unikaj przetworzonej żywności, która jest o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych i sodu.

Czy aktywność fizyczna może tu pomóc?

Tak, choć nie musi to być czasochłonne ani skomplikowane. Doskonałym wyborem są zajęcia aerobowe, aerobik i jazda na rowerze. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe poprawią Twój układ sercowo-naczyniowy, a jednocześnie skutecznie przyspieszą utratę tłuszczu. Czy można schudnąć na brzuchu w tydzień? Tłuszcz trzewny jest znacznie trudniejszy do usunięcia niż podskórny

Oporny tłuszcz podskórny

Zmęczony brzuch lub tłuszcz zgromadzony pod skórą, często określany jako oponka lub brzuch, to kolejna przyczyna wystającego brzucha. Ten rodzaj tłuszczu odkłada się w dolnej części brzucha, poniżej pępka i powyżej kolców biodrowych, tworząc nieatrakcyjny fałd skóry. Pomimo szczupłego wyglądu, wiele osób nadal ma za dużo tego rodzaju tłuszczu.

W przeciwieństwie do tłuszczu trzewnego, tłuszcz podskórny jest stosunkowo nieszkodliwy. Jednak może być bardzo trudny do pozbycia się, nawet przy stosowaniu zdrowej diety i dużej ilości ćwiczeń. Dzieje się tak dlatego, że jest on odporny na działanie środków odchudzających, takich jak dieta i ćwiczenia.

Dieta i trening na ratunek

W dzisiejszych czasach, kiedy tak łatwo jest jeść niezdrowe posiłki i przekąski, będziesz potrzebował kilku wskazówek. Unikaj śmieci i przetworzonej żywności, jeśli to w ogóle możliwe; zamiast tego spożywaj dużo świeżych owoców i warzyw. Powinieneś dążyć do dziennego spożycia kalorii, które jest mniejsze niż całkowita liczba kalorii spalanych każdego dnia, a sama dieta powinna mieć niską zawartość tłuszczu.

Ponadto, należy zapewnić sobie dużo ruchu. Zaleca się co najmniej 30 minut ćwiczeń sercowo-naczyniowych każdego dnia. Szybki spacer, jogging, jazda na rowerze i pływanie to doskonałe ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha. Tak więc, jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar swojego brzucha, najlepiej zacząć od zdrowej diety i ćwiczeń.

Jeśli masz oponkę na brzuchu i chcesz zredukować wagę z brzucha w tydzień, to mamy dla Ciebie złą wiadomość: to nie jest możliwe. Będziesz potrzebować cierpliwości, włożyć trochę poważnego wysiłku, ćwiczyć dobrą formę, pamiętać o ograniczeniu kalorii i zdrowych nawykach żywieniowych, i tak dalej.

Brzuch wzdęty jak balon

Wzdęcia mogą być również przyczyną nadmiernie wystającego brzucha. Przyczyną takiej sytuacji jest zablokowanie jelit spowodowane nadmiernym nagromadzeniem gazów podczas trawienia pokarmu. Jest to często spowodowane spożywaniem ubogiej diety z dużą ilością przetworzonych przemysłowo, tłustych i cukrowych pokarmów. Nadmierne spożycie owoców, chleba pszennego i produktów do bekania może również powodować ten problem.

Z kolei napoje gazowane mogą powodować wzdęcia brzucha. Powodują one wzdęcia w wyniku uwalniania dwutlenku węgla. Nietolerancje pokarmowe i nadmiar owoców, zwłaszcza tych o wysokiej zawartości fruktozy, to kolejne czynniki przyczyniające się do złego trawienia i wzdęć.

Jakie produkty pomogą schudnąć z brzucha w tydzień?

Tak, zdecydowanie. W takim scenariuszu istnieje duża szansa na zmniejszenie obwodu brzucha w ciągu tygodnia i poprawę trawienia. Korzyści powinny być natychmiastowe i nawet w ciągu siedmiu dni powinnaś zauważyć różnicę. Jakie są kroki? Spożywaj codziennie zdrowe posiłki, pij dużo wody i jedz lekkostrawne potrawy

Jabłka, gruszki, śliwki, wiśnie, maliny, czarne porzeczki i śliwki mogą być pogromcami wzdęć. Fasola, groch, soczewica, brukselka, kapusta, kalafior, suszone śliwki, morele i truskawki to również środki przeciw wzdęciom. Woda i herbaty ziołowe zamiast napojów gazowanych

Czy schudnę z brzucha w siedem dni?

Wiele osób chcących się odchudzać oczekuje szybkich i spektakularnych efektów. Niestety, walka o płaski brzuch wymaga poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Jak schudnąć z brzucha w zaledwie tydzień? W większości sytuacji jest to niewykonalne. Jednak już po siedmiu dniach przestrzegania zdrowych nawyków można zauważyć pierwsze efekty.

Zobacz:

BurnBooster
Moringa Actives
NuviaLab Keto
Jak szybko schudnąć – dieta i ćwiczenia
Jak schudnąć z ud – ćwiczenia i dieta

Autor publikacji

Specjalista zdrowia publicznego i dietetyki. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor licznych publikacji z zakresu promocji zdrowego stylu życia, ochrony zdrowia i dietetyki.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *