zabiegi na cellulit
Blog Uroda

Jaki zabieg na cellulit wybrać ?

Prześledzimy trzy najpopularniejsze zabiegi na redukcję cellulitu: drenaż limfatyczny, Venus Legacy i liposukcję. Dzięki nim możemy szybko i skutecznie pozbyć się efektu skórki pomarańczowej w klinice medycyny estetycznej.

Co to jest cellulit?

Cellulit to stan skóry, w którym na udach, brzuchu i pośladkach pojawiają się grudki. Zmarszczona skóra jest oznaką cellulitu. Określenie “efekt skórki pomarańczowej” odnosi się do cellulitu. Powstaje on, gdy włókniste przegrody dzielą podskórną tkankę tłuszczową pod naskórkiem.

Przyczyny powstawania cellulitu na udach i innych częściach ciała są bardzo zróżnicowane, począwszy od małej aktywności fizycznej lub jej braku, poprzez hormony, genetykę, aż po dietę bogatą w niepożądane tłuszcze lub cukry.

Sprawdź również tabletki na cellulit

Jaki zabieg na cellulit? – Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu, który ma na celu udrożnienie zastojów limfy w organizmie. Podczas drenażu limfatycznego masażysta wykonuje okrężne ruchy w kierunku, w którym powinna płynąć limfa. Drenaż limfatyczny może być również wykonywany mechanicznie za pomocą urządzeń takich jak: “nogi” Nogi wypełniają się powietrzem i rozszerzają, oferując

Masaż limfatyczny może pomóc w redukcji cellulitu na udach, a także na innych częściach ciała. Napina skórę i powoduje jej ujędrnienie, a masowana limfa jest wykorzystywana do usuwania zgrubień skórki pomarańczowej. Cellulit musi być redukowany kolejnymi zabiegami drenażu limfatycznego, aby działały one skutecznie. Fizyczne

Jaki zabieg na cellulit? – Venus Legacy

Venus Legacy to znany i skuteczny zabieg na cellulit na udach. Gadżet łączy w sobie działanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsującego pola magnetycznego. Venus Legacy dzięki technologii MP2 poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, co skutkuje napinaniem skóry i redukcją cellulitu.

Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, a cała procedura wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Mechanizm działania Venus Legacy oparty jest na opatentowanej technologii MP2, która generuje matrycę termiczną. Wspomaga ona ujędrnianie i uelastycznianie skóry, redukcję zmarszczek i usuwanie cellulitu.

Technologia 4D zastosowana w Venus Legacy to synergia Multipolarnej Fali Radiowej, Pulsacyjnego Pola Magnetycznego, Technologii Varilpulsem oraz Termicznego Sprzężenia Zwrotnego w czasie rzeczywistym. Włókna kolagenowe są obkurczane za pomocą Multipolarnej Fali Radiowej, podczas gdy synteza kolagenu jest wspomagana przez Pulsacyjne Pole Magnetyczne.

Technologia opracowana przez SpectraMed umożliwia precyzyjną penetrację tkanki, drenaż limfatyczny i poprawę krążenia. Technologia Real Time Thermal Feedback pozwala na kontrolę temperatury w czasie rzeczywistym. Zabieg Venus Legacy w światowej klasy klinice medycyny estetycznej daje pewność bezpieczeństwa, skuteczności i braku efektów ubocznych.

Collagen RF to potężne urządzenie, które wykorzystuje technologię częstotliwości radiowej do rozbijania tłuszczu w miejscach podatnych na cellulit. Daje nam możliwość pozbycia się cellulitu i cieszenia się szczupłą sylwetką bez efektu skórki pomarańczowej już po kilku zabiegach.

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym, który usuwa tłuszcz z określonych obszarów ciała, takich jak pośladki, brzuch, policzki, podbródek, kolana czy ramiona. Liposukcja występuje w kilku formach: strzykawkowej, laserowej lub ultradźwiękowej. Celem zabiegu liposukcji jest uelastycznienie skóry i wymodelowanie ciała w miejscach, gdzie występuje

Jest to zabieg z zakresu chirurgii kosmetycznej, który odbywa się w klinice. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i wykorzystuje precyzyjne nacięcia. Najpierw lekarz wykonuje pewne nacięcia w okolicy zabiegowej, a następnie wprowadza do nich kaniulę. Następnie tłuszcz jest odsysany, a rany zaszywane.

Jeden zabieg może usunąć nawet do 3 litrów tłuszczu. Po liposukcji, czyli usunięciu cellulitu, lekarz często zaleca noszenie odzieży uciskowej przez kilka tygodni. Po upływie 6 tygodni obrzęk po zabiegu powinien ustąpić.

Zobacz również:

Porady jak zmniejszyć widoczność cellulitu

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *