powiększanie biustu bez operacji
Blog Uroda

Powiększanie biustu bez operacji – czy to możliwe ?

Piękne piersi są często uważane za jeden z najcenniejszych aspektów kobiecości, dlatego też kobiety korzystają z możliwości ich chirurgicznego powiększenia. Powiększanie piersi za pomocą implantów było dawniej jedyną opcją dla zainteresowanych, ale obecnie dostępnych jest wiele mniej inwazyjnych opcji. Jedną z nich jest powiększanie biustu przy użyciu własnego tłuszczu. Jak działa ten zabieg?

Wiele kobiet pragnie mieć duży biust, co nie dziwi, dlaczego powiększanie piersi jest najpopularniejszą operacją chirurgii plastycznej. Alternatywy dla powiększania piersi implantami pojawiły się w dobie poszukiwania mniej inwazyjnych metod leczenia, które zapewniają doskonałe efekty kosmetyczne. Kobiety, które nie chcą przechodzić przez poważną operację, mogą wybrać np. modelowanie piersi stworzone z

Jak powiększyć piersi bez operacji?

Mimo, że coraz powszechniejsze staje się niechirurgiczne powiększanie piersi, implanty są nadal najpopularniejszą formą powiększania piersi. Stosowane podczas operacji wkładki mają określone wymagania, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie do warunków anatomicznych każdej pacjentki, dzięki czemu może ona uzyskać piersi dokładnie takie, jakich pragnie. Przeczytaj również jak powiększyć piersi.

Zobacz tabletki na powiększenie piersi

Implanty piersi są dostępne w różnych kształtach, wypełnieniach i powierzchniach. Mogą też mieć różne profile i objętości, w zależności od wymagań pacjentki. W zależności od oczekiwań pacjentki, fachowy chirurg plastyczny może osiągnąć bardzo szeroki zakres wyników, ponieważ implanty są wszczepiane podczas operacji w znieczuleniu ogólnym. Przez kilka dni należy nosić specjalny biustonosz.

Metody powiększania biustu bez operacji: przeszczep własnego tłuszczu

Kobiety, które poszukują niechirurgicznej techniki powiększania piersi, często korzystają z powiększania piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej, ponieważ zajmuje to mniej czasu i ma mniejsze ryzyko powikłań. Powiększanie piersi przy użyciu tłuszczu z własnego ciała pacjentki jest skuteczne i bezpieczne. Poprzez liposukcję, materiał do przeszczepu jest pozyskiwany od pacjentki.

Tłuszcz po odessaniu jest traktowany w różny sposób, dzięki czemu wybierane są tylko najmłodsze, nieuszkodzone komórki tłuszczowe, które mają największe szanse na przeżycie. Za pomocą cienkiej igły lub kaniuli wprowadza się przygotowany preparat do piersi.

Zalety niechirurgicznego powiększania biustu

Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla dużych piersi, które nie chcą iść pod nóż? Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego i jedynie niewielkich nacięć na skórze. Nie wiąże się to również z długim czasem rekonwalescencji, ponieważ pacjentki mogą wrócić do codziennych zajęć już po dwóch dniach.

Metoda ta jest dość naturalna, jednak nie są one trwałe, po dwóch latach zwykle się ścierają. Wiąże się to ze stopniowym wchłanianiem tkanki tłuszczowej w czasie. Drugą zaletą zabiegu jest to, że liposukcja pozwala na jednoczesną redukcję tej okolicy ciała, ponieważ zawiera ona zbyt wiele komórek tłuszczowych.

Sprawdź:

Opinie BoomBreast

Opinie ProBreast Plus

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *