wypadanie rzęs
Blog Uroda

Przyczyny wypadania rzęs ?

Zastanawiasz się „Dlaczego rzęsy wypadają?” Na pewno wiele pytań zadają mi kobiety, które są sfrustrowane brakiem rzęs. Z czasem rzęsy stają się cieńsze i mniej widoczne, ale nikt ich nigdy nie zastępuje. A jednak … kobiety wciąż szukają rozwiązania.

Sprawca: rzęsy ocierają się o powieki. Tak, rzęsy ciągną i ocierają się o powieki, ale tylko wtedy, gdy są jakieś uszkodzenia. Na przykład, kiedy myjesz eyeliner w nocy, twoje rzęsy łapią jej trochę, zanim opadną. To nie wystarczy, aby spowodować poważne szkody; zwykle dotyczy tylko kilku rzęs. Ale jeśli twoje rzęsy są już bardzo cienkie, to pocieranie nimi o powieki prawdopodobnie spowoduje ich większe wypadanie.

Jak więc zapobiegać wypadaniu rzęs?

Cóż, jest wiele osób, które próbowały używać przedłużania rzęs, przedłużania rzęs, sztucznych rzęs itp. Jednak te metody mają jeden nieodłączny problem … mogą być niewygodne i dość drogie. Wiele osób ucieka się do „trwałych efektów”, takich jak przeszczepy rzęs, jednak jest to niezwykle kosztowne, bolesne i może również prowadzić do tego, że wiele osób będzie musiało nosić sztuczne rzęsy do końca życia!

Więc jakie są inne alternatywy? Istnieją dwie bardzo skuteczne alternatywy, które wydają się być tańsze niż przedłużanie rzęs i nie wymagają zastrzyków ani operacji: naturalne rzęsy i przedłużanie włosów. Jeśli chodzi o rzęsy naturalne, polega to na zbieraniu rzęs z własnych brwi. Brzmi to niecodziennie, ale wiele osób ma „wyrzucone” rzęsy z powodu braku składników odżywczych we własnych rzęsach. Następnym krokiem byłoby zebranie tych rzęs z innych obszarów, takich jak tył głowy lub brwi, a następnie przetworzenie ich w formę, którą można wykorzystać do tworzenia naturalnych przedłużeń.

Ten proces nazywa się „zbieraniem danych po katastrofie” i można go również łączyć z innymi procesami, takimi jak „botoks”. Rzęsy zostaną rozmrożone, oczyszczone, zmiękczone, a następnie pojedynczo zapakowane w małe kuleczki (tzw. „Katastrofy”). Gdy są gotowe, są one suszone w procesie chemicznym zwanym „corning”. Ten proces jest ważny, ponieważ jeśli chemikalia nie zostaną prawidłowo wymieszane, rzęsy nie będą mogły prawidłowo rosnąć. Ponadto po usunięciu rogówki poszczególne rzęsy wypadną i nie będą już rosnąć.

Przedłużanie włosów to świetny sposób na wydłużenie i zwiększenie objętości rzęs . Nie są trwałe, ale niektórzy ludzie utrzymują je przez kilka tygodni. Kolejnym naturalnym środkiem jest pokrycie rzęs odrobiną żelu lub kremu Aloe Vera i pozostawienie do wyschnięcia na rzęsach. Kiedy Aloe Gel wysycha, ściąga razem włoski, tym samym podciągając rzęsy i wydłużając je. Wiele osób stosuje tę metodę w przypadku wypadania rzęs.

Pomogą odżywki do rzęs

Ostatnim naturalnym środkiem zaradczym jest nabycie odżywki do rzęs. Te serum zawierają wszystkie naturalne składniki, które, jak udowodniono, pomagają odrastać rzęsom. Niektóre z tych składników to specjalna mieszanka kompleksów białkowych, a witamina E. Serum na porost rzęs będzie zawierało także ziołowe preparaty, takie jak wiesiołek, zielona herbata i korzeń pokrzywy. Te produkty dadzą Ci największą szansę na naturalny odrost rzęs.

Produkt na porost rzęs, taki jak ten, można kupić bez recepty w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub na receptę . Te najlepsze będą zawierały specjalną mieszankę witamin, białek i innych składników pochodzenia roślinnego. Należy pamiętać, że proces wzrostu rzęs to faza anagenu, która trwa od około tygodnia do około dwóch tygodni. W tym czasie rzęsy wydłużają się i są cięższe.

Odżywka do rzęs Eleverlash

Revamin Lash

Miralash

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *