domowa odzywka do rzęs
Blog Uroda

Domowa odżywka do rzęs – jak zrobić ?

Większość z nas marzy o pełnych i naturalnych rzęsach. Chociaż nie możemy zmienić rzęs, które mamy od wewnątrz, możemy zastosować miejscowe zabiegi, aby pomóc im zdrowsze i dłuższe. Istnieje wiele różnych odżywek do rzęs i odżywek do rzęs, które można kupić w sklepie lub przepisać od dermatologa.

Mają swoje zalety i zagrożenia, więc koniecznie wykonaj badania lub porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, który produkt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Istnieje wiele różnych naturalnych sposobów na stworzenie własnej domowej odżywki do rzęs.

Wyniki nie przyjdą z dnia na dzień, ale w ciągu kilku tygodni – być może miesięcy – więc przygotuj się na powolny proces. Zrób sobie przerwę od tuszu do rzęs i podkręcaj rzęsy raz na jakiś czas, aby uwolnić je od stresu. Wypróbuj te naturalne receptury na odżywki do rzęs, aby uzyskać dłuższe, grubsze i pełniejsze rzęsy!

Domowa odżywka do rzęs z olejkiem rycynowym

 • Olej rycynowy lub migdałowy
 • Ekstrakt waniliowy
 • Jednorazowe różdżki do tuszu do rzęs
 • Mały pojemnik

Udaj się po małą butelkę oleju rycynowego lub migdałowego ze sklepu spożywczego i jednorazowe różdżki do tuszu do rzęs ze sklepu z artykułami kosmetycznymi. Jeśli masz stary tusz do rzęs, którego już nie używasz, zdezynfekuj i dokładnie wyczyść szczoteczkę, aby użyć zamiast niej.

Polecamy: serum do rzęs – ranking

Tylko pamiętaj o wyczyszczeniu różdżki po każdym użyciu. Wlej olej rycynowy lub migdałowy i ekstrakt waniliowy do małego pojemnika (trzy części oleju na jedną część wanilii) i wstrząśnij miksturą. Zanurz szczoteczkę do rzęs w odżywce i nakładaj ją od nasady aż po same końce na górne i dolne rzęsy, dwa razy dziennie. Pamiętaj, aby nakładać odżywkę na czyste rzęsy.

Domowa odżywka do rzęs z witaminą E

 • Olejek lub kapsułki z witaminą E
 • Mały pojemnik lub talerz
 • Waciki

Możesz użyć kapsułek witaminy E lub fiolek olejku jako odżywki do rzęs. Wyciśnij lub dodaj kilka kropli olejku z witaminą E do czystego pojemnika lub talerza, uważając, aby nie dotykać olejku opuszkami palców.

Zamocz bawełniany wacik w olejku i przetrzyj nim czyste rzęsy od nasady aż po końce po obu stronach rzęs, dwa razy dziennie (zazwyczaj rano przed nałożeniem makijażu i przed pójściem spać).

Domowa odżywka do rzęs z olejkiem kokosowym

 • Olej kokosowy
 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
 • Olejek lub kapsułki z witaminą E
 • Mały pojemnik
 • Jednorazowa szczoteczka do tuszu do rzęs lub waciki bawełniane

Wlej równe części trzech olejków do czystego pojemnika. Zanurz szczoteczkę do rzęs lub wacik w odżywce i nakładaj ją na podstawę rzęs dwa razy dziennie. Pamiętaj, aby nałożyć odżywkę na czyste rzęsy.

Sprawdź:

Eleverlash

Revamin Lash

Miralash

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *