olej rycynowy na rzęsy
Blog Uroda

Olejek rycynowy na rzęsy

Czyszczenie różdżki z tuszem do rzęs

Wiele osób używa olejku rycynowego do oczu. Niektóre osoby przysięgają na to, a inne nie. Czy powinieneś używać go do oczu? Odpowiedź brzmi: tak i nie. Chociaż, jak wspomniano wcześniej, nie ma naukowych dowodów na to, że olej rycynowy rzeczywiście pomaga we wzroście oczu, zwykłe pokrycie nim rzęs pomoże utrzymać je odżywione i odżywione. Ostatecznie doprowadzi to do bardziej miękkich, zdrowszych rzęs, co z pewnością nie jest negatywne.

Czy wiesz, że olejek może korzystnie wpłynąć na ogólny stan Twoich rzęs? Jak już wspomniano, posiada naturalne właściwości nawilżające. Kiedy nakładasz go na końce rzęs, daje to efekt domina, który wypełnia i wzmacnia każdą pojedynczą rzęsę. Dzięki wzmacniającemu działaniu do korzeni napływa więcej krwi, sprawiając, że rzęsy są pełniejsze i dłuższe. Udowodniono również naukowo, że zmniejsza łamliwość rzęs.

Zobacz również: odżywka do rzęs ranking

Jednym z najbardziej dobroczynnych składników tego wspaniałego olejku jest kwas rycynolowy, który jest znany ze swoich właściwości zmiękczających i ujędrniających i działają jako środek zmiękczający. Z tych powodów jest powszechnie dodawany do kremów pod oczy. W rzeczywistości niektóre marki, które możesz rozpoznać, zawierają ten składnik. Innym składnikiem powszechnie występującym w produktach jest nadtlenek benzylu, który jest dodawany również ze względu na jego skuteczność w walce z bakteriami i wirusami. To jest dokładnie to, co jest potrzebne, aby walczyć z łamaniem rzęs i zapobiegać ich powstawaniu.

W odżywkach do rzęs wykorzystano również takie składniki, jak Olivem 800. Olivem jest również bardzo skuteczny w użyciu w połączeniu z olejem rycynowym. Ten składnik zawiera witaminę E i kwasy tłuszczowe, które nawilżają rzęsy. Jak wszyscy wiemy, składniki na bazie olejków są lepiej rozpuszczalne w tłuszczach, więc mają tendencję do pozostawiania tłustej i błyszczącej skóry. Używając oliwek w połączeniu z olejem rycynowym, możesz znacznie zmniejszyć występowanie tych niepożądanych skutków ubocznych.

Skoro już to usunąłem, chciałbym się skupić z drugiej wielkie korzyści, których byłem świadkiem podczas używania obu produktów. Przede wszystkim stosowanie obu produktów wzmocni linię rzęs. Udowodniono naukowo, że odżywki do rzęs zawierające olej rycynowy wypełniają i wzmacniają mięśnie tworzące linię rzęs. Istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, w jaki sposób te mięśnie rzęs rosną w siłę.

Po drugie, używanie obu produktów zapobiegnie zatykaniu oczu. Wierz lub nie, ale dzieje się to codziennie, ponieważ nasze włosy nie są w stanie wydostać się z porów. Jak wiesz, mieszki włosowe są w rzeczywistości uwięzione w porach, więc możesz sobie wyobrazić, ile olejku może gromadzić się w twoich rzęsach z czasem. Im więcej olejku, tym trudniej wypadają rzęsy. Stosowanie olejku rycynowego może zapobiec temu problemowi i usunąć nadmiar sebum.

Wreszcie, używanie obu produktów sprawi, że tusz będzie trwał dłużej. Widzisz, kiedy tusz do rzęs nie przylega dobrze do rzęs, powoduje to, że stają się cienkie, a nawet brązowieją. Wynika to z faktu, że składnik białkowy, na którym bazuje tusz, nie będzie w stanie dobrze przylegać do rzęs. Aby rozwiązać ten problem, po prostu weź niewielką ilość olejku rycynowego, nałóż go na tusz do rzęs i pozostaw na kilka minut.

Więc to wszystko. Olejek rycynowy i niebiańskie organiczne witaminy do włosów to dwa z moich ulubionych produktów do stosowania w połączeniu ze sobą. Ty też powinieneś spróbować!

Jeśli chodzi o to, którego z tych dwóch olejów używasz do czyszczenia różdżki, polecam oliwę z oliwek. Ponieważ oliwa z oliwek jest nietoksyczna, bardzo delikatnie nakłada się ją na rzęsy. Możesz nawet dodać do niego odrobinę szamponu dla dzieci, jeśli wolisz mieć mniejszy połysk. Podsumowując, oliwa z oliwek to moja ulubiona opcja.

Jeśli zastanawiasz się, jak zastosować oliwę z oliwek i olej rycynowy, możesz wykonać kilka prostych kroków. Na początek weź wacik i zanurz go w jednym z tych małych słoiczków tych dwóch olejków. Następnie włóż wymazówkę do oka i ostrożnie zacznij wcierać ją do góry. Jeśli twoje rzęsy szybko się przetłuszczają, skorzystaj z innego samouczka krok po kroku. Pamiętaj jednak, że oba olejki najlepiej pozostawić na twarzy podczas snu.

Aby wyczyścić tusz do rzęs oliwą z oliwek lub olejem rycynowym, po prostu usuń makijaż z twarz, nałóż po kilka kropli na dłonie i nałóż. Nie martw się o zapach. To naturalne olejki, więc nie mają wyraźnego zapachu. Jeśli dobrze to zrobisz, mogę prawie zagwarantować, że już nigdy nie będziesz musiał poprawiać swojej maskary!

Zobacz również:

Eleverlash

Miralash

Revamin Lash

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *