makijaż permanentny brwi
Blog

Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie i przeciwwskazania

Permanentny eyeliner jest fantastyczną metodą, aby twoje oczy wydają się młodsze i jaśniejsze. Z tej techniki mogą skorzystać osoby, które z natury nie mają gęstych brwi i idealnego łuku brwiowego, a nie chcą nosić makijażu na co dzień. Jaki jest czas trwania zabiegu, jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania? Odpowiedzi na

Na czym polega makijaż permanentny brwi

Artyści makijażu permanentnego używają igły do osadzenia koloru pod skórą. Można to porównać do wykonania tradycyjnego tatuażu.

Makijaż permanentny brwi metody

Indywidualny dobór metod i podejść powinien być dokonywany z uwzględnieniem wymagań i oczekiwań klientki, a także cech twarzy pacjentki, a nawet jej stałego trybu życia. Podobnie jest w przypadku długotrwałej szminki. W dodatkowym eseju omówię sposoby wykonywania makijażu permanentnego ust z wykorzystaniem różnych technik i procesów.

Makijaż permanentny brwi ombre

Ombre brows to półtrwały makijaż brwi, który tworzy subtelny, cieniowany wygląd brwi. Ta niezwykła metoda znana jest od dziesięcioleci i z czasem stopniowo ewoluowała, choć została wynaleziona w Azji.

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa

Najbardziej popularną formą makijażu permanentnego jest microblading (metoda piórkowa), która wykorzystuje jedno pociągnięcie włosa, aby stworzyć naturalny wygląd.

Makijaż permanentny brwi metoda pudrowa

Technika pudrowa, jak sama nazwa wskazuje, daje bardziej pudrowy wygląd w miejsce zwykłego wyglądu włosków. Pudrowe brwi są delikatniejsze dla skóry i idealnie nadają się dla osób o cerze tłustej lub dojrzałej.

Zobacz ranking odżywek do brwi

Jak przygotować się do makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny jest bezpieczną i skuteczną techniką poprawy wyglądu za pomocą naturalnych środków, ale jest to intensywny proces, który wymaga starannego przygotowania. Przed poddaniem się zabiegowi konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże Ci zrozumieć procedurę, jak również wybrać najlepszą strategię.

Ważne jest również, aby przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi unikać ekspozycji na słońce i różnych rodzajów opalania (w tym opalania natryskowego), a także woskowania i zabiegów złuszczających. Należy również unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych, aspiryny i innych leków rozrzedzających krew. Istotne jest również utrzymywanie odpowiedniego spożycia wody.

Makijaż permanentny brwi gojenie

Należy bezwzględnie przestrzegać poniższych instrukcji w ciągu 10-dniowego okresu gojenia po zabiegu. Tatuaże nakładane kosmetycznie potrzebują około 4-6 tygodni, aby w pełni się zagoić. Jeśli w tym czasie okaże się, że kolor w niektórych miejscach wyblakł lub efekt nie jest wystarczająco mocny, można wykonać poprawki.

Podrażnienie, swędzenie i lekki ból będą odczuwalne po ustąpieniu działania znieczulenia miejscowego. W dniu zabiegu, oprócz niewielkiej wrażliwości, może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Jest to całkowicie naturalne, a objawy te ustępują po 24-48 godzinach. Ważne jest, aby nie zanurzać wytatuowanego obszaru do czasu całkowite wygojenie skóry następuje około dziesiątego dnia po zabiegu. W tym okresie nie są zalecane zimne kąpiele i prysznice, ani pływanie w basenie lub w morzu.

Makijaż permanentny brwi łuszczenie

Nadmiar oleju może powodować łuszczenie się skóry. Skóra może łuszczyć się nawet przez dwa tygodnie. Zdrapuj strupy tylko wtedy, gdy są zainfekowane lub nieestetyczne, ale pozwól ranom zagoić się samodzielnie.

Makijaż permanentny brwi nie przyjął się

Najczęstszymi przyczynami nie wykonania makijażu permanentnego brwi są: płytkie nakłucia, umieszczenie pigmentu w niewłaściwej warstwie skóry, niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu oraz tłusta skóra.

Czy makijaż permanentny brwi boli

Problem dyskomfortu jest jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących makijażu permanentnego. Na szczęście obecnie istnieje kilka zabiegów, które łagodzą ból podczas procesu. Podczas całej procedury stosowane są miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina.

Pielęgnacja po zabiegu

Aby utrzymać brwi w czystości i uniknąć infekcji, używaj chusteczek z solą fizjologiczną lub wacika zwilżonego letnią wodą. Można nimi delikatnie czyścić wytatuowany obszar. Po 24-48 godzinach od zagojenia należy stosować lekki krem nawilżający 2-3 razy dziennie przez 2 tygodnie, jeśli jest taka potrzeba. Może to być dowolny bezzapachowy krem nawilżający Najlepiej żelowy, który łatwo się nakłada i nie jest tłusty. Pamiętaj, aby unikać kremów na bazie oleju – w tym kokosowego, migdałowego i oliwkowego – ponieważ mogą one przedwcześnie rozpuścić pigment. Ekspozycja na słońce z odkrytymi tatuażami niesie ze sobą wysokie ryzyko powstania blizn spowodowanych promieniami UV, dlatego przez cały czas należy zakrywać brwi . Sunblock jest koniecznością w lecie!

Tydzień po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, ważna jest wizyta kontrolna z Twoim specjalistą. On lub ona upewni się, że wszystko zagoiło się prawidłowo i może udzielić Ci wskazówek dotyczących dłuższego utrzymywania się pigmentu. Co 1-2 lata należy wykonać makijaż uzupełniający.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Osobom z cukrzycą generalnie odradza się stosowanie makijażu permanentnego brwi. Poziom cukru podczas lub po zabiegu może utrudniać gojenie się ran i sprzyjać infekcjom. Ciąża i karmienie piersią są również ostrzeżeniami przed tym zabiegiem. Chociaż ryzyko jest bardzo małe, zrobienie tatuażu może narazić Cię na ryzyko zarażenia się chorobą, która może uszkodzić płód i spowodować problemy zarówno dla matki, jak i dla dziecka .

Chociaż reakcje alergiczne są dość rzadkie, zwłaszcza ze specjalistycznym tuszem wykorzystywanym w makijażu permanentnym, osoby, które są uczulone na produkty kosmetyczne lub tusz w ogóle nie są dobrymi kandydatami do chirurgii permanentnej makeover. Ludzie z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca, egzema lub wysypki mogą mieć swoje tatuaże usunięte bezpiecznie, jednak powinni unikać robienia tego, gdy takie problemy skórne występują.

Procedura nie jest zalecana dla osób, które przyjmują leki rozrzedzające krew, takie jak antykoagulanty, niesteroidowe środki przeciwzapalne (NLPZ), aspiryna i warfaryna, ponieważ substancje chemiczne zawarte w tych lekach mogą powodować nadmierne krwawienie i prowadzić do złych wyników tatuażu.

Przed opracowaniem leków przeciwwirusowych opryszczka była uważana za bezwzględne przeciwwskazanie. Jednak dzięki medycynie osoby cierpiące na tę przypadłość muszą jedynie przyjmować leki, aby nie doszło do zaostrzenia choroby.

Makijaż permanentny brwi kiedy blednie i ile się utrzymuje

Barwnik wstrzyknięty podskórnie blednie nawet o 40% po 5 dniach. Dlatego po pierwszym zabiegu w ciągu 2-4 tygodni należy wykonać korektę. Ostateczny wygląd utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Sprawdź:

Eleverbrow

Ewa Saniewska

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *