czy rozmiar penisa ma znaczenie
Blog Seks

Czy rozmiar penisa ma znaczenie ?

Przeciętny rozmiar członka jaki jest? To nieprawda, że tylko kobiety mają problem z zaakceptowaniem niektórych mankamentów swojej budowy anatomicznej. Mężczyźni również mają kompleksy, czasami uzasadnione, a czasami niekoniecznie. Główne problemy z akceptacją dotyczą łysiny i odstających uszu, ale to co najbardziej dręczy męską część populacji to zbyt mały rozmiar penisa. To oczywiście inny mankament niż łysina, bo nie jest elementem wizerunku zewnętrznego, ale można się pokusić o stwierdzenie, że mocniej działa na męską psychikę. W głowie rodzi się odwieczne pytanie, czy rozmiar ma znaczenie? To zależy.

Przeciętny rozmiar członka – Czy członek faktycznie jest za mały? Jak to ocenić?

Mitem jest jakoby członek powinien mieć monstrualne rozmiary rodem z filmów porno. Taki penis to wynik stosowania różnych szemranych technik i magii telewizji. Poza tym, w normalnym życiu przyrodzenie ogromnych rozmiarów to po prostu dysfunkcja, która może sprawiać ból obu osobom uprawiającym seks lub zakłócać w ogóle mechanizm erekcji.

Normalny męski członek dający optymalne możliwości seksualne w sensie technicznym ma rozmiar 5-15cm, a najczęściej występujące długości to przedział 8-12 cm. Średni obwód z kolei to 2,5 cm. To wszystko są uśrednione wartości dotyczące stanu spoczynkowego. Wiadomo, że u większość mężczyzn erekcja sprawia, że długość i objętość wzrasta. Niekiedy niewiele, ale jednak zawsze.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na powiększenie członka

Penis mieszczący się w tych normach jest teoretycznie książkowy, problemy zaczynają się poniżej tych rozmiarów. Jednak często zdarza się, że nawet posiadacz modelowych wymiarów jest niezadowolony bądź budzi ironiczny uśmiech u partnerki. Tu należy się zastanowić nas wartością takiego związku, a dodatkowo zweryfikować swoje podejście i wiedzę na temat seksu. Może się okazać, że nie o rozmiar tu chodzi, a o wszystko poza nim.

Czy udany seks zależy od wielkości członka?

Na udane życie seksualne składa się wiele czynników i gdyby odwrócić sytuację, to mogłoby się okazać, że penis dużych rozmiarów nie gwarantuje sukcesów na tym polu. Dlaczego? Bo okaże się nieistotnym szczegółem w momencie, kiedy dwoje osób do siebie zwyczajnie nie pasuje ani mentalnie, ani fizycznie.

Kiedy nic nie gra, nie ma chemii, klimatu, podniecenia i wielu innych czynników, to rozmiar tak naprawdę nie ma znaczenia. A czy w innym przypadku ma znaczenie? Różnie bywa. Czasami ten tzw. „rozmiar środkowoeuropejski” lub ciut mniej w połączeniu z ową chemią sprawia, że seks jest niezwykle udany. Często potrafimy to nadrobić czułością, dodatkowymi technikami, miłą relacją i jest dobrze. Wtedy można powiedzieć, że rozmiar nie ma znaczenia.

A kiedy jednak długość i objętość nie daje rady, a seks jest mierny to rozmiar zaczyna nabierać szczególnego znaczenia. Warto wtedy poszerzyć swoją wiedzę, nauczyć się nowych metod i porozmawiać, ale również skorzystać ze zdobyczy przemysłu farmaceutycznego i skusić się na odpowiedni suplement, który nieco zwiększy objętość penisa, poprawi erekcję i libido. Zyskamy korzyść wymierną  w postaci np. 2-3 cm i niewymierną w postaci seksu lepszej jakości.

Jaki rozmiar penisa satysfakcjonuje kobiety?

Wyniki były dosyć zaskakujące. Według męskiej części populacji rozmiar przyrodzenia jest wprost proporcjonalny do doznań seksualnych ich partnerek. Jak się jednak okazuje, kobiety zdecydowałyby się na okazały członek głównie w czasie przygodnego seksu po imprezie. W przypadku poważnego związku wolałyby, aby ich partner posiadał penisa ze średnim obwodem. Takie stwierdzenie ma więc ogromne znaczenie w przypadku mężczyzn, którzy wciąż uważają swoje przyrodzenie za niezbyt okazałe. Jak się okazuje, zaledwie 15% partnerek nie jest zadowolonych z rozmiarów penisa swoich partnerów. Zdecydowana większość odczuwa satysfakcję z obecnego współżycia.

Jaka długość penisa najlepsza?

Większość pań po przeprowadzonych badaniach wskazuje, iż najlepsze doznania dostarcza im penis o średniej długości 16 cm. Prawdopodobnie powodem takich wyników jest fakt, iż podczas stosunku łechtaczka znajduje się w bliższej okolicy pochwy, a to z kolei przekłada się na większe doznania seksualne oraz osiągany orgazm.

Nie można jednak zapominać o tym, że dłuższy penis może powodować ból u kobiety. Jak by na to nie spojrzeć, kobieca pochwa jest ograniczona. W przypadku zbyt długiego prącia ich posiadacze nie będą mogli w pełni oddać się doznaniom, wciąż kontrolując się podczas współżycia, by nie zranić swojej kobiety.

Długość i grubość męskiego członka – czy to wystarczy?

Kobiety zdecydowanie bardziej cenią sobie tą drugą cechę. Zwiększa ona bowiem doznania podczas całego współżycia i pozwala przeżyć ekscytujące chwile ze swoim partnerem. Czy jednak to wystarczy, by było cudownie?

Pamiętaj, że rozmiar to nie wszystko. Jeżeli nie poświęcisz swojej kobiecie odpowiedniej ilości czasu, nie obdarzysz jej szacunkiem, ani nie zadbasz o jej strefy erogenne, prawdopodobnie nie będzie usatysfakcjonowana. Współżycie jest bardzie skomplikowane i wiąże się z zaspokojeniem potrzeb drugiej osoby, które często są złożone i dotyczą zarówno sfery cielesnej, jak i mentalnej.

Każda kobieta ma odmienne preferencje seksualne. Poznaj je i zatroszcz się o ich spełnienie. Przekonasz się, że częściej znaczą więcej i nie ograniczają się jedynie do Twojego penisa. Jeżeli jednak wspólnie uznanie, że możecie podziałać w kwestii powiększenia członka, skorzystanie z naturalnych suplementów z pewnością da oczekiwane efekty.

Seks to nie tylko współżycie. To także budowa pewnej relacji pomiędzy dwoma istotami. Dopiero pełne zaufanie i szacunek do siebie nawzajem zwiększy pewność siebie i pozwoli doznać najlepszych chwil podczas wspólnie spędzonej nocy.

Zobacz:

Jak powiększyć członka – skuteczne metody

Opinie o Penisizexl

Opinie o Member XXL

Opinie o Expansil Cream

Opinie o Gigantx

Tabletki na potencję ranking

Budowa penisa

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *