jak powiększyć penisa
Blog

Jak powiększyć penisa – 7 skutecznych metod

Mężczyźni, którym zależy na powiększeniu własnego penisa mogą wybrać jedną z siedmiu skutecznych metod. Oczywiście jest to zależne od osobistych upodobań panów oraz ich potrzeb. Kluczowe jest to, aby się w to zaangażować i osiągnąć zamierzony cel. W niektórych przypadkach penis może urosnąć nawet o kilka centymetrów. Nic dziwnego, że mężczyźni tak chętnie decydują się na wypróbowanie nowych metod, zwłaszcza jeśli nie jest to bolesne i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Oto siedem sposobów, które warto rozważyć w pierwszej kolejności.

Stosowanie pompek próżniowych

Jedną z najbardziej popularnych metod jest stosowanie pompek próżniowych. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w przypadku nieco młodszych mężczyzn. Pompki są w stanie powiększyć penisa oraz zadbać o jego optymalną grubość. Z pewnością skorzystają na tym partnerki, które tym samym mogą liczyć na głębsze doznania seksualne podczas penetracji.

Do wyboru są dwa rodzaje pompek, a konkretniej pompka próżniowa, dzięki której dochodzi do wytworzenia podciśnienia. Tkanki ulegają rozrostowi, a penis w krótkim czasie staje się większy i grubszy. Alternatywą jest pompka próżniowo-wodna, która opiera się na wykorzystywaniu środowiska wodnego. Tym samym jest to zdecydowanie skuteczniejsze, ale też bezpieczniejsze dla użytkowników. Każda z opisanych pompek powinna nieść za sobą satysfakcjonujące efekty. Wystarczy z nich prawidłowo korzystać. Przy ostatecznym wyborze warto kierować się swoim komfortem oraz bezpieczeństwem użytkowania, dlatego należy sięgać jedynie po pompki pochodzące od sprawdzonych producentów. Takie firmy wykorzystują jedynie wysokiej klasy materiały. 

Ekspandery to podstawa sukcesu

Podstawą sukcesu u wielu mężczyzn mogą się okazać popularne ostatnimi czasy ekspandery. Rozciąganie członka w tym przypadku jest nieco rozłożone w czasie, ale w ten sposób można zyskać nawet kilka centymetrów. Penis ulega wydłużeniu, chociaż niektórzy użytkownicy podkreślają, że zauważyli u siebie widoczny przyrost grubości członka.

Stosowanie ekspanderów ma bardzo duży sens, ponieważ efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. W przypadku pompek jest on krótkotrwały. Ekspander powinno się nosić minimum kilka godzin dziennie, więc jak widać nie dla wszystkich będzie to komfortowe rozwiązanie. Nie jest to możliwe np. przy wykonywaniu pracy fizycznej, więc wypada to sobie bardzo dokładnie przemyśleć.

Tabletki na powiększanie penisa – jeden z lepszych sposobów

Kolejną metodą, której absolutnie nie można lekceważyć są skutecznie działające tabletki na powiększanie penisa. Jeśli o tym mowa to warto sięgać jedynie po tabletki o naturalnym składzie. Każdy użytkownik powinien sprawdzić ich skład, tak aby mieć pewność, że nie jest się uczulonym na żaden ze znajdujących się w nich składników. Najlepiej skonsultować to ze specjalistą.

Tabletki wcale nie należą do najdroższych za to można je zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Znajdują się w nich np. ekstrakty roślinne i wyciągi z ziół. Odpowiadają za stymulację procesów metabolicznych. Na skutek tego do penisa dopływa zdecydowanie więcej krwi, dzięki czemu staje się większy, twardszy i grubszy. Zadowoli to nie tylko mężczyzn, ale też kobiety. Seks będzie pełen wrażeń i zakończy się pożądanym orgazmem. 

Kapsułki bardzo często zawierają w sobie minerały, aminokwasy i witaminy. Coś dla siebie znajdą zarówno przedstawiciele młodszego pokolenia, jak i znacznie bardziej doświadczeni panowie. Tabletki gwarantują wydłużenie penisa (o 1-2 centymetry, chociaż zależy to od konkretnego produktu), ale też solidną erekcję i zwiększenie doznań seksualnych. Kluczowe jest to, aby postępować zgodnie z zaleceniami specjalistów i informacjami zawartymi na ulotkach (nie należy przestrzegać zalecanych dawek dziennych).

Warto przeczytać recenzję i opinie o PeniSizeXL, GigantX i Member XXL oraz Expansil Cream

Powiększanie penisa przy pomocy kwasu hialuronowego

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Ten rodzaj kwasu jest chętnie wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej i styczność z nim ma wiele kobiet. Nie oznacza to jednak, że nie może pomóc mężczyznom. Jeśli ktoś marzy o dużym i grubym penisie powinien zdecydować się na wskazany wyżej zabieg. Co najważniejsze musi być on wykonany przez uznanego i doświadczonego specjalistę. Dochodzi do tego w znieczuleniu miejscowym, a więc pacjent nie będzie odczuwał żadnego bólu.

Zabieg nie powinien trwać dłużej niż 40-45 minut, a po jego wykonaniu konieczna jest drobna regeneracja, np. pod postacią masażu. Skorzystanie z tej metody gwarantuje satysfakcjonujące efekty, ponieważ penis urośnie o około 2 centymetry, ale zyska również na grubości (nawet do 5 centymetrów). Kluczową informacją dla zainteresowanych mężczyzn jest to, że zabieg powinien być powtórzony minimum po okresie jednego roku od pierwszej aplikacji. Po powiększaniu penisa kwasem hialuronowym zaleca się również wstrzemięźliwość seksualną (nawet do 4 tygodni). Warto słuchać wykwalifikowanego specjalisty i postępować ściśle według otrzymanych wskazówek.

Szereg rozmaitych ćwiczeń domowych

Korzystnym wyborem dla większości mężczyzn będą oczywiście rozmaite ćwiczenia domowe na powiększenie członka. Ich atutem jest to, że są dostępne w bardzo dużych ilościach i można je wykonywać o dowolnej porze dnia lub nocy, zależnie od tego, kiedy ma się na to wolny czas. Ćwiczenia nie muszą być nadzorowane przez doświadczonych trenerów, chociaż warto pamiętać o prawidłowej technice i przestrzeganiu kluczowych zasad. Wśród najpopularniejszych ćwiczeń na powiększanie penisa znajdują się:

  • rozciąganie – jedna z najchętniej wykorzystywanych metod, dzięki której penis może urosnąć o 2-3 centymetry. Wszystko opiera się na chwyceniu główki penisa i rozciąganiu jej w każdą ze stron. Rozciąganie nie powinno sprawiać bólu i musi trwać przez minimum 5-15 sekund. Ćwiczenie należy wykonywać w kilku seriach, zależnie od stopnia zaawansowania,
  • metoda Kegla – polega na spinaniu mięśnia Kegla przez kilka sekund. Takich serii powinno być minimum 20-30 dziennie. Warto to sobie zapisać na kartce i powiesić ją w widocznym miejscu, aby o tym nie zapominać. Brak zaangażowania we wspomniane ćwiczenie zakończy się totalnym fiaskiem,
  • metoda rotacyjna – rozciąganie członka polega na zastosowaniu techniki rotacyjnej. Penisa należy rozciągać przez około 30 sekund zgodnie ze ruchem wskazówek zegara. Następnie robi się to przez ten sam okres czasu – w drugą stronę. Ważne jest to, aby wykonywać minimum 5-8 obrotów dziennie,
  • stosowanie ciężarków – ćwiczenie przeznaczone dla nieco bardziej zaawansowanych osób. Polega na wykorzystywaniu specjalnie zaprojektowanych ciężarków, dzięki którym można z powodzeniem rozciągnąć swojego członka. Jest to dość niebezpieczna, ale za to niezwykle skuteczna metoda, dlatego nie zaleca się jej wykonywać u osób początkujących. Warto to skonsultować z kimś bardziej doświadczonym i zadbać o swoje bezpieczeństwo,
  • metoda wsteczna – skóra penisa powinna być naciągnięta w stronę ludzkiego ciała, a pozycja utrzymana przez około 10-15 sekund. Pomiędzy powtórzeniami warto stosować kilkunastosekundowe przerwy. Zaleca się wykonywać około 10 powtórzeń dziennie.

Jak widać takich ćwiczeń na powiększanie penisa jest bardzo dużo, więc wystarczy znaleźć odpowiednie dla siebie i zabrać się za ciężką pracę. Istotne jest to, aby podejść do sprawy na poważnie i zachować stuprocentową regularność. To naturalna metoda, która usatysfakcjonuje każdego mężczyznę i nie powinna przysporzyć bólu. 

Być może strzałem w dziesiątkę okaże się operacja chirurgiczna?

Dla niektórych osób strzałem w dziesiątkę okaże się operacja chirurgiczna, chociaż zdecydowana większość mężczyzn stara się tego unikać. Takie operacje są realizowane jedynie w wyspecjalizowanych klinikach. Zajmują się tym osoby z należytymi uprawnieniami, kwalifikacjami i dużym doświadczeniem. Nie zawsze efekty okażą się w pełni satysfakcjonujące, a operacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia zakażenia, deformacji penisa lub trwałej impotencji. Warto to sobie kilka razy przemyśleć. Operacja w gruncie rzeczy nie jest zbyt skomplikowana i jest dostępna w dwóch różnych wersjach:

  • poluzowaniu ulega więzadło procowate i wieszadłowe. Dzięki temu wyciąga się ukrytą część penisa na zewnątrz i zyskuje się tym samym na długości (około 2-3 centymetry),
  • pobiera się tłuszcz z konkretnej partii męskiego ciała i wszczepia się go w penisa. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza i popularniejsza, a do tego skuteczniejsza. Poprawia się nie tylko długość członka, ale też jego obwód.

Jak widać taka decyzja nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Najlepiej poradzić się uznanych autorytetów ze świata medycyny. W pierwszej kolejności warto sięgać po metody domowe, a dopiero gdy podjęta próba zakończy się porażką zdecydować się na operację chirurgiczną. 

Praktykowanie aktywności fizycznej

Ostatnią metodą na powiększanie penisa jest praktykowanie aktywności fizycznej, niezależnie od wieku mężczyzny. Stałe ruszanie się i pobudzanie ciała do działania to podstawa sukcesu. Aktywność fizyczną można praktykować na wiele sposobów, np. poprzez bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, nordic walking, jazdę na rolkach, itd.

Wysiłek fizyczny zapewnia lepsze dotlenienie organizmu i ukrwienie różnych części ciała, w tym członka. Każdy mężczyzna będzie w stanie zadbać o dużo lepsze samopoczucie i zdrowe ciało. Jednocześnie nabierze większą ochotę na seks i zatroszczy się o to, aby jego penis urósł (około o 1 centymetr). To bezinwazyjna i bezbolesna metoda, która nie wymaga od zainteresowanych większego poświęcenia i dużo wolnego czasu. Aktywność fizyczną można propagować w domu, np. przy pomocy bieżni elektrycznej czy też magnetycznego rowerka. 

Jak widać wymienionych zostało już siedem najpopularniejszych sposobów na powiększanie penisa, więc wypada je sobie dobrze przeanalizować i na podstawie zebranych danych wybrać ten najkorzystniejszy. Niektóre metody można ze sobą skutecznie łączyć. Wiele zależy od męskich potrzeb oraz wyznaczonych celów. W razie jakichś wątpliwości warto udać się do specjalisty i skonsultować z nim ostateczną decyzję. 

Polecamy: ranking tabletek na erekcję

Ewa Saniewska

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *