larginina potencja
Blog Seks

L-arginina na potencję – działanie, skuteczność, dawkowanie

L-arginina to jeden z najbardziej znanych aminokwasów białkowych. Występuje obecnie w wielu produktach żywnościowych, ale też w suplementach diety. Jest w stanie poprawić funkcjonowanie całego organizmu, ponieważ ma wpływ na wyeliminowanie problemów z potencją, zwiększenie masy mięśniowej, wzrost ruchliwości plemników czy też zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru. Z racji tego jest stosowana na coraz szerszą skalę, lecz należy przy tym pamiętać, że każda kuracja z jej użyciem powinna być najpierw dokładnie skonsultowana z przedstawicielem branży medycznej.

L-arginina na potencję – na jakiej zasadzie działa?

Regularne stosowanie l-argininy na potencję jest w stanie wpłynąć na poprawę dotychczasowej jakości życia seksualnego. Bardzo chętnie po l-argininę sięgają panowie, którzy narzekają na niezbyt silną erekcję i odczuwają z tego tytułu kompleksy. Oczywiście należy to robić rozsądnie i z głową, a cała kuracja powinna mieć szczęśliwe zakończenie. L-arginina jest w stanie:

 • poprawić przeżycia seksualne i zintensyfikować orgazmy,
 • usztywnić członka i zapewnić użytkownikom długotrwałą erekcję,
 • doprowadzić do prącia więcej krwi,
 • doprowadzić do rozkurczu naczyń krwionośnych.

Jak widać l-arginina może pomóc zarówno młodym odbiorcom, jak i przedstawicielom starszego pokolenia. Problemy z potencją mogą się pojawić praktycznie w każdym wieku i nie są powodem do wstydu. Warto im jak najszybciej przeciwdziałać, aby nie doprowadzić do ich pogłębienia. Najlepiej robić to w porozumieniu z doświadczonymi specjalistami, którzy o l-argininie (działaniu i dawkowaniu) wiedzą dosłownie wszystko, a swoją wiedzę przekażą kolejnym pacjentom.

Polecamy: najlepsze tabletki na erekcję ranking

Dzięki kuracji z wykorzystaniem l-argininy panowie zwiększą ochotę na seks i uzyskają silniejszą oraz w pełni satysfakcjonującą erekcję. Nie da się ukryć, że skorzystają na tym również ich partnerki seksualne. 

L-arginina na potencję – czy jest skuteczna?

Użytkownicy l-argininy zgodnie podkreślają, że jej stosowanie jest w stanie wyeliminować rozmaite problemy z potencją. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed rozpoczęciem kuracji zasięgnąć opinii innych użytkowników, ale najlepiej przetestować to na własnym przykładzie. Co najważniejsze l-arginina nie powinna doprowadzić do żadnych skutków ubocznych, chociaż kluczowe jest to, aby przestrzegać limitów dziennych dawek (w innym przypadku – przekroczenie zalecanej dawki – mogą wystąpić: zmniejszenie elastyczności ścian naczyń krwionośnych, wzrost ciśnienia krwi oraz problemy z sercem). Duże znaczenie ma to pod jaką postacią sięgnie się po l-argininę, która może przecież występować w różnego rodzaju suplementach diety. W tym celu należy zapoznać się z ulotką dołączoną do zakupionego opakowania z produktem lub też skonsultować się ze specjalistą.

L-arginina powinna być stosowana minimum przez kilka tygodni (dużo zależy od indywidualnych parametrów męskiego organizmu). Jest uważana za bardzo skuteczne wsparcie w celu wyeliminowania problemów z potencją i ma niebagatelny wpływ na odzyskanie pełnej sprawności seksualnej. Panowie raz na zawsze zapomną o swoich kłopotach i w łóżku dadzą z siebie absolutnie wszystko.

L-arginina – jak należy ją dawkować?

W tym miejscu wypadałoby przejść do poprawnego dawkowania l-argininy na potencję. Trudno jednoznacznie określić w jakich ilościach należy przyjmować l-argininę, ponieważ jak już zostało wspomniane aminokwas może występować na rynku pod wieloma postaciami. Wiele zależy od samych użytkowników (po jakie konkretnie suplementy sięgną), ale wszystkie informacje są zawarte na ulotce lub opakowaniu, a dodatkowo można je przedyskutować wraz z wybranym specjalistą.

Szacuje się, że dzienna dawka l-argininy nie powinna przekraczać od 3 do 6 gram (niekiedy od 4 do 6 gram), dlatego w przypadku suplementów diety z l-argininą zaleca się sięgać po 1 tabletkę dziennie (należy ją popić dużą dawką wody, aby łatwiej i szybciej się przyswoiła). Można to zrobić np. na około 30-40 minut przed zaplanowanym stosunkiem seksualnym. W niektórych przypadkach możliwe będzie sięgnięcie po 2 tabletki dziennie (rano i wieczorem), ale zależy to od składu wybranego produktu z l-argininą. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do specjalisty ze świata medycyny i uzyskać od niego rzetelne informacje na temat poprawnego dawkowania l-argininy na potencję.

Bardzo ważną kwestią dla potencjalnych użytkowników jest dokładnie sprawdzenie składu suplementów diety z dodatkiem l-argininy. Należy zwrócić uwagę na to, czy dana osoba nie jest uczulona na któryś z zawartych w nim składników. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że takie specyfiki nie powinny zastępować naturalnie dostarczanych produktów żywnościowych, w których występuje arginina, a jedynie je uzupełniać. 

Arginina – w jakich produktach żywnościowych można ją dostrzec?

Na podstawie zebranych wyżej informacji jasno wynika, iż l-argininę można dostarczać do swojego organizmu na kilka różnych sposobów, a mianowicie:

 • z pomocą naturalnie przyjmowanego pożywienia,
 • przy pomocy sprawdzonych suplementów diety.

Decydujący głos ma w tej sprawie użytkownik (najlepiej po medycznych konsultacjach), ale najpierw trzeba wiedzieć, w których konkretnie produktach można dostrzec argininę. Oto wartościowe przykłady:

 • soczewica, sezam i orzechy włoskie,
 • słonecznik, migdały i orzechy laskowe,
 • orzeszki ziemne, kasza gryczana i łosoś,
 • mięso wołowe,
 • bułki pszenne, chleb żytni i mleko,
 • szpinak, płatki owsiane i jajka.

Jak widać takich produktów żywnościowych jest pod dostatkiem, a więc każdy będzie w stanie znaleźć takie, które umieści w swojej codziennej diecie. W razie potrzeby można to przedyskutować z doświadczonym dietetykiem.

L-arginina na potencję – krótkie podsumowanie

Nie da się ukryć, że l-arginina na potencję odznacza się dość dużą skutecznością działania, dlatego po ten aminokwas białkowy sięga coraz większa grupa mężczyzn. Najważniejszą kwestią jest to, aby za każdym razem sprawdzać limit dziennej dawki l-argininy (zarówno w przypadku naturalnie spożywanych produktów żywnościowych, jak i suplementów diety z jej dodatkiem). Nigdy nie należy dopuszczać do przekroczenia dziennego zapotrzebowania na l-argininę (wynoszącego od 3/4 do 6 gram). Wszelkie sprawy związane z dawkowaniem warto przedyskutować ze specjalistami.

L-arginina poprawia jakość życia seksualnego, zwiększa intensywność orgazmów, doprowadza więcej krwi do penisa i odpowiada za jego usztywnienie (możliwość uzyskania długotrwałej erekcji). Jeśli chodzi o naturalnie spożywane produkty, w których można dostrzec argininę warto wymienić chociażby: mięso wołowe, jajka, mleko, szpinak, chleb żytni, orzechy, kaszę gryczaną, migdały i słonecznik. 

Przeczytaj również:

Domowe sposoby na ukrwienie członka

Zioła na potencję

Witaminy na erekcję

Opinie o Eron Plus

Opinie o Vigrafast

Opinie o Vigrax

Opinie o NuviaLab Vitality

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *