domowe sposoby na ukrwienie członka
Blog Seks

Domowe sposoby na ukrwienie członka

Zaburzenia erekcji to jeden z najdotkliwszych i najbardziej wstydliwych problemów zdrowotnych, z jakimi muszą się zmierzyć mężczyźni. Jak wiadomo, każdy z Panów chciałby jak najdłużej być w pełni sprawny seksualnie. Niestety, wraz z postępem cywilizacji, ale też z wiekiem mężczyzny, coraz częściej dochodzi do impotencji. We wczesnym stadium, kiedy brak wzwodu jest dość rzadki i niestanowi regularnego problemu, można radzić sobie z nim domowymi sposobami.

Dlaczego organizm zawodzi i dochodzi do zaburzeń erekcji?

Przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele. Zostały one podzielone przez medyków na cztery grupy: fizyczne, psychiczne, społeczne i inne. Niestety, bardzo duże znaczenie dla tej przypadłości ma postęp cywilizacyjny, a co się z tym wiąże, niezdrowy styl życia, choroby cywilizacyjne.

Do najczęstszych czynników fizycznych wywołujących zaburzenia erekcji należą choroby somatyczne np. Alzheimer, Parkinson, Stwardnienie Rozsiane, choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, nowotwory, otyłość. Do psychicznych przyczyn impotencji zalicza się zaś depresję i inne choroby psychiczne. Grupa czynników społecznych zawiera stres, zaburzenia w kontaktach interpersonalnych, problemy w związku. Inne to na przykład stosowanie używek.

Przeczytaj również: Problemy z erekcją – przyczyny i leczenie

Jak wspomniano, większość podanych wyżej przyczyn zaburzeń impotencji, związana jest z postępem cywilizacyjnym. Największym problemem stała się otyłość, prowadząca również do cukrzycy, choroby układu krążenia, przewlekły stres, stosowanie używek.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim zła dieta, bogata w węglowodany proste zawarte w słodyczach, które są najczęstszą przekąską w pracy, oraz fast foodach, jak również w niezdrowe tłuszcze, zawarte na przykład w mięsie. Dodatkowy brak ruchu powoduje zwiększenie tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach i reszcie ciała. Jak wpływa to na impotencję? Badania wykazują, że otyłość zwiększa o ponad 30% możliwość wystąpienia zaburzeń erekcji u mężczyzn, bez względu na ich wiek. Ponadto zmniejsza poczucie atrakcyjności mężczyzny.

Domowe sposoby na ukrwienie członka – zmiana stylu życia

Stare, medyczne porzekadło mówi „lepiej zapobiegać, jak leczyć”. Sprawdza się to również w przypadku impotencji. Zatem zanim mężczyzna zacznie regularnie stosować medykamenty umożliwiające osiągnięcie mu wzwodu, powinien zastanowić się poważnie nad zmianą stylu życia, to jest wprowadzeniem do jadłospisu zdrowej diety, jak również zwiększenia własnej aktywności fizycznej. Dzięki przywróceniu prawidłowego krążenia i przepływu krwi w całym ciele, poprawi się również ukrwieie członka.

Polecamy: mocne tabletki na potencję bez recepty ranking

Dieta w przypadku zaburzeń erekcji powinna przede wszystkim redukować otyłość, a nawet nadwagę. W związku z tym najłatwiej ściśle trzymać się piramidy żywienia, w której w bardzo dokładny i obrazowy sposób przedstawiono, jakie produkty i w jakich proporcjach, powinno się spożywać w ciągu dnia.

Istotne znaczenie ma również obecność w potrawach selenu, cynku i potasu, a także argininy. Warto zaznaczyć, że pierwszą rzeczą w kwestii diety jest odstawienie węglowodanów prostych znajdujących się w pieczywie pszennym, cukrze, słodyczach, kolorowych napojach,  a także zmniejszenie ilości spożywanego mięsa. Wskazane jest wprowadzenie do posiłków czystej, filtrowanej, niegazowej wody, pieczywa pełnoziarnistego, razowego makarony, brązowego ryżu, chudych ryb, dużej ilości warzyw. Owoce należy jeść w umiarkowanych ilościach, ze względu na dużą zawartość w nich węglowodanów prostych. Niedopuszczalne są posiłki Fast Food.

Problemom z uzyskaniem wzwodu nie sprzyja również pijanie czarnej herbaty. Lepiej zastąpić je herbatkami i naparami ziołowymi. Znawcy herbat i ziół wskazują na wspomagające potencję działanie Yerba Mate, która pobudza organizm do działania oraz wpływa na libido.  Zaleca się również pijanie kawy, oczywiście nie w nadmiarze. Kawa powoduje, że mięśnie gładkie rozluźniają się, przez co zwiększa się w nich przepływ krwi. Według jednego z naukowców w Teksasie, mężczyźni mający problem ze wzwodem powinni wypijać dwie filiżanki kawy na dobę.

Lekarze dużą uwagę zwracają również na zwiększenie aktywności fizycznej przez osoby borykające się z zaburzeniami erekcji. Wysiłek fizyczny pobudza wytwarzanie dopaminy, endorfin (zwanych hormonem szczęścia), testosteronu, a także pozwala zwiększyć przepływ krwi w organizmie i dotlenia go. Podkreślają jednak, że przed stosunkiem lepiej odbyć umiarkowany trening cardio, aniżeli intensywny siłowy. Ten drugi może bowiem dać odwrotny niż oczekiwany skutek.

Wskazane jest także pozbycie się z życia nadmiernego stresu. Wprawdzie nie jest możliwe jego całkowite wyeliminowanie, ale mężczyznom z zaburzeniami potencji zaleca się częste korzystanie z technik relaksujących, jakimi są na przykład ćwiczenia oddechowe czy wizualizacje.

Domowe sposoby na ukrwienie członka – masaże

Już coraz więcej panów jest świadomych, że masturbacja, a dokładnie masaże penisa nie są niczym złym, wręcz dają zbawienny skutek uzyskania wzwodu i przeciwstawienia się impotencji. Jest to jeden z najczęściej zalecanych domowych sposobów na zaburzenia erekcji, przez fizjoterapeutów. Wskazany jest zarówno masaż całego członka, który może być wykonywany przez mężczyznę lub jego partnerkę, jak i odpowiedniego punktu nad wzgórkiem łonowym czy też wewnętrznej strony pięty. Ważne jest, aby takie masaże nie trwały krócej jak pięć minut.

Kolejnym sposobem na pobudzenie libido u mężczyzny są bicze wodne, naprzemienne zimne i ciepłe prysznice oraz pobudzanie członka strumieniem wody.

Domowe sposoby na ukrwienie członka- Afrodyzjaki

Do posiłku, zaplanowanej przed stosunkiem kolacji, warto także wprowadzić kilka afrodyzjaków. Wprawdzie nie mają one działania leczniczego, ale z pewnością zwiększają libido i ochotę na seks. Afrodyzjaki to produkty i składniki, które mają wpływ na zwiększenie popędu seksualnego i pobudzenie zmysłów. W dawnych epokach wierzono, że sa one składnikami, które mają magiczną moc.

Dziś ludzkość opiera się na ich sprawdzonym w praktyce działaniu, a nie magii. Do najbardziej skutecznych afrodyzjaków, które zwiększają popęd seksualny zalicza się ostrygi, czosnek, lubczyk, imbir, truskawki, ananas, szparagi, szafran, czekolada. Również wśród ziół znajdą się te, które pobudzają apetyt na seks. Jest wśród nich żeń-szeń, mięta, oregano, maca, liść Damiany, catuaba.

To właśnie głównie na bazie ziół i roślin opiera się większość leków na potencję, wydawanych w aptekach bez recepty. I choć można zarzucić im, że ich skład uwzględnia głównie lub wyłącznie afrodyzjaki, to trzeba przyznać, że są one niezwykle skuteczne. Co więcej zostały dopuszczone do obrotu jako leki, a nie suplementy diety, a to oznacza, że pozostają pod ścisłą kontrolą Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Sprawdź również:

VigraFast
Eron Plus
VigraX
NuviaLab Vitality
Budowa penisa

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *