witaminy na potencje
Blog Seks

Witaminy na potencję – jakie warto stosować?

Kłopoty z potencją pojawiają się obecnie u wielu mężczyzn. Często panuje pod tym względem błędne przekonanie, iż takie problemy dotykają wyłącznie nieco bardziej doświadczonych panów. Mogą się z nimi zmagać również przedstawiciele młodszego pokolenia. Doprowadza to do obniżonej sprawności seksualnej i samooceny, nadmiernej dawki stresu, problemów z osiągnięciem silnej i długotrwałej erekcji czy też mniejszej pewności siebie. Na całe szczęście można z tym walczyć na wielu frontach. Do dyspozycji panów są obecnie rozmaite suplementy diety o naturalnym składzie, ale ciekawym wyborem będą też podstawowe produkty żywieniowe, które zawierają w sobie sporą dawkę witamin. 

Dlaczego mężczyźni mają problemy z potencją?

Najpoważniejsze problemy z potencją mogą się pojawić u tych mężczyzn, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia i po prostu o siebie nie dbają. Warto wymienić w tym miejscu m.in. spożywanie dużych dawek alkoholu, regularne palenie papierosów, stosowanie używek, brak aktywności fizycznej, poruszanie się po mieście wyłącznie przy pomocy samochodu oraz siedzący tryb pracy. W takich przypadkach trudno o prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, dlatego trzeba się przygotować na to, że coś w końcu zacznie szwankować.

Obniżona sprawność seksualna występuje u panów również na skutek nadmiernego poziomu stresu. Jak wiadomo współcześnie żyjący ludzie są na niego stale narażeni (np. w pracy, na uczelni czy też nawet w domach). Warto od czasu do czasu zapewnić sobie odrobinę relaksu i zapomnieć o wszystkich problemach. Przydadzą się regularne wyjazdy poza miasto (np. w sezonie urlopowym), ale też regularna aktywność fizyczna (np. bieganie lub jazda na rowerze). Problemy z potencją mają silny związek ze spożywaniem ciężkostrawnych i tłustych pokarmów, dlatego jeśli ktoś ma taką możliwość powinien ich za wszelką cenę unikać.

Po jakie witaminy na potencję warto sięgać? Przydatne wskazówki

Jak już zostało wspomniane na potencję bardzo pomocne okażą się różnorodne witaminy i minerały. Nie trzeba ich od razu suplementować, ponieważ każdy mężczyzna może je dostarczyć do swojego organizmu w sposób naturalny. Wystarczy przejść na zdrowy tryb życia i uruchomić prawidłowe nawyki żywieniowe.

Polecamy: tabletki na potencję – ranking

W tym celu warto udać się do doświadczonego dietetyka, który będzie w stanie rozpisać mężczyznom odpowiednią dietę (mając na względzie m.in. wykonywaną pracę, ilość czasu wolnego, dotychczasowe przyzwyczajenia, nietolerancje pokarmowe, itd.). Na całe szczęście z obniżoną sprawnością seksualną można sobie poradzić przy pomocy kilku różnych witamin. Przydałoby się dowiedzieć jakie będą to witaminy oraz w jakich produktach żywnościowych można je znaleźć na co dzień.

Witamina A 

Istotna witamina, którą należy aplikować w dość sporych ilościach, ponieważ zapobiega nieprawidłowej produkcji męskich hormonów płciowych. Zainteresowani znajdą ją w rybach, produktach mlecznych, owocach (np. morelach), dyni oraz zielonych warzywach.

Witaminy z grupy B

Zdecydowanie najważniejsza grupa, dzięki której wszelkie problemy z potencją w krótkim czasie odejdą w zapomnienie. Chodzi przede wszystkim o witaminy:

  • B1,
  • B2,
  • B3.

Wszystkie te witaminy będą odpowiedzialne za poprawę ukrwienia członka, dodadzą mężczyznom siły, a do tego zadbają o zapewnienie większej ochoty na seks. Są odpowiedzialne za rozszerzenie naczyń krwionośnych i gwarantują solidną oraz długą erekcję. Co istotniejsze niedobór witaminy B1 może doprowadzić do sporych problemów z płodnością, dlatego warto czym prędzej udać się do sprawdzonego dietetyka i poprosić o fachowe wsparcie.

Witamina B2 nie tylko zdoła wyeliminować kłopoty z potencją, ale pełni również istotną rolę w pozytywnym funkcjonowaniu całego układu nerwowego. Witamina B3 łączy w sobie funkcje wspomniane w obu wspomnianych wyżej witaminach (B1 i B2). 

Witaminę B1 można znaleźć przede wszystkim w warzywach (grochu, fasoli i szparagach), rybach, pieczywie pełnoziarnistym, orzechach oraz wieprzowinę. Z witaminą B2 mężczyźni spotkają się w mleku, serze, migdałach, bananach i brokułach, natomiast witamina B3 występuje w orzechach i mięsie.

Witamina C

Kolejną z przydatnych witamin w walce o poprawienie własnej sprawności seksualnej i wyeliminowanie problemów z erekcją jest witamina C. To właśnie ona odpowiada w dużej mierze za znaczną obniżkę poziomu stresu, co przekłada się na regenerację całego organizmu. Witamina C zadba o optymalny poziom ciśnienia krwi i poprawi ludzkie samopoczucie. Wpływa także na poprawę odporności organizmu i zapobiega rozmaitym infekcjom. Witamina C znajduje się głównie w owocach cytrusowych i warzywach (m.in. w brukselce, pietruszce, szpinaku, kapuście i sałacie).

Witamina D

Niedobór witaminy D może doprowadzić do znacznych problemów z potencją. Jeśli mężczyźni chcą temu zapobiec powinni zdecydować się na zmianę dotychczasowej diety i wyszukanie produktów żywnościowych, które są bogate w witaminę D. Na całe szczęście nie powinno to być większym wyzwaniem, a w razie potrzeby można skorzystać ze wsparcia dietetyka. Witamina D umożliwia osiągnięcie zadowalającej i długotrwałej erekcji, dzięki czemu panowie będą mogli zadowolić swoje partnerki seksualne i pozbędą się wszelkich kompleksów. Mężczyźni znajdą ją w:

  • rybach (makrela, łosoś, śledzie),
  • jajach,
  • nabiale.

Godne podkreślenia jest to, że trudno dostarczyć odpowiednią dawkę witaminy D wraz z pożywieniem, dlatego zaleca się również korzystanie z prawidłowej suplementacji.

Witamina E

Ostatnią z omawianych witamin jest witamina E, która ma za zadanie poprawić męską płodność, a jednocześnie wspomóc krążenie krwi i doprowadzić do intensywnej erekcji. Witamina E eliminuje wolne rodniki i dba o podwyższoną samoocenę. Występuje w oleju, margarynie, orzechach, marchwi, słoneczniku czy też dyni.

Minerały na potencję

Jak zostało wspomniane poza witaminami panowie powinni pomyśleć o regularnym dostarczaniu do organizmu niektórych minerałów. Szczególnie ważną rolę przy problemach z potencją odgrywają takie minerały, jak: cynk, żelazo, magnez i selen. Cynk zwiększy produkcję plemników, a do tego będzie w stanie zapewnić mężczyznom zdecydowanie większą ochotę na seks. Żelazo działa na wielu płaszczyznach, lecz najważniejszym zadaniem jest utrzymanie prawidłowej pracy układu nerwowego. Magnez eliminuje zły nastrój, dzięki czemu panowie nie będą chodzić przygnębieni i zaczną troszczyć się o relacje łóżkowe ze swoimi partnerkami. Z kolei selen skutecznie ochroni czerwone krwinki. Jak widać warto połączyć wspomniane wyżej witaminy wraz z minerałami, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wyeliminowania męskich kłopotów z potencją. 

Przeczytaj również:

Domowe sposoby na ukrwienie członka

VigraFast

Eron Plus

Vigrax

NuviaLab Vitality

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *