biust powiększony kwasem hialuronowym
Blog Uroda

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej i estetycznej na świecie. Kobiety wykonują go zarówno z powodów estetycznych, jak i osobistych.

Obok chirurgicznego wszczepiania implantów coraz większą popularnością cieszą się zabiegi niechirurgiczne – nieoperacyjne i małoinwazyjne. Jednym z nich są iniekcje kwasu hialuronowego do piersi.

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej i jest całkowicie bezpieczny. Jest to polisacharyd, który wiąże wodę w naskórku. Jest naturalnie obecny w naszym organizmie, a jego spadek został powiązany ze zmarszczkami, miękkością i utratą elastyczności skóry.

Większe i bardziej kształtne piersi uzyskuje się dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego. Można go stosować w celu uwydatnienia naturalnie małych piersi, lekkiego ich uniesienia, korekcji asymetrii, modelowania i ujędrniania biustu po wahaniach wagi, ciąży, laktacji.

Sprawdź ranking tabletek na powiększenie piersi

Terapia modelująca piersi kwasem hialuronowym polecana jest paniom, które chcą natychmiastowej i naturalnie wyglądającej poprawy biustu bez poddawania się operacji wszczepienia implantów i następującej po niej rekonwalescencji. Piersi wyglądają naturalnie, bez blizn związanych z tradycyjną operacją. Skóra na piersiach staje się bardziej napięta i jędrna.

Wady metody powiększania biustu z użyciem kwasu hialuronowego są liczne.

Zalety powiększania piersi kwasem hialuronowym

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i jest przez niego dobrze tolerowany. Nie ma szans na reakcję alergiczną w porównaniu do implantów. Nie przeszkadza on również

Efekt zabiegu jest całkowicie naturalny i niepozorny, nie ma po nim widocznych blizn, nie czuć wypełniacza. Nawet duża jego dawka rozprasza się w tkance, nie pozostawiając śladów sztuczności. Kwas hialuronowy jest doskonałym sposobem na nawilżenie i ujędrnienie skóry, a jednocześnie chroni ją przed efektami starzenia

Wady powiększania biustu kwasem hialuronowym

Największą wadą kwasu hialuronowego jako zamiennika implantów jest to, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Po około 13 do 18 miesiącach kwas rozkłada się w organizmie, powodując zanikanie efektów. W związku z tym terapia musi być powtarzana w celu utrzymania efektu.

W przypadku implantów istnieje możliwość personalizacji ich kształtu i położenia w celu podniesienia i wymodelowania piersi. Kwas hialuronowy na to nie pozwala, dlatego najlepiej sprawdza się u młodych kobiet, które są zadowolone z wyglądu biustu, ale nie z jego wielkości lub u kobiet, którym zależy na napięciu wiotkiej skóry biustu po odchudzaniu

Zabieg może być stosowany w połączeniu z implantami, ale nie zastępuje operacji.

Metoda leczenia jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, bez okresu rekonwalescencji jest lepszym rozwiązaniem, gdyż zapewnia niemal bezinwazyjność i poczucie naturalnych efektów. Podstawowym wskazaniem do modelowania piersi kwasem hialuronowym jest brak akceptacji własnych piersi, utrata objętości w wyniku ciąży lub wieku, a także obawa przed utratą objętości.

Zobacz:

Boombreast tabletki na powiększenie piersi

ProBreast Plus

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *