powiększanie biustu tłuszczem
Blog Uroda

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową – Lipofilling

Kobiety pragną mieć piersi proporcjonalne do swojego ciała, dlatego też wiele z nich chciałoby mieć implanty piersi. Nie ma nic złego w chęci posiadania większych piersi, jeśli natura nie obdarzyła Cię bardzo dużymi. Coraz popularniejsze staje się powiększanie piersi przy użyciu własnego tłuszczu pacjentek z innych części ciała.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Przeszczep tłuszczu ma tę zaletę i przewagę nad wszczepianiem implantów, że jest to własna tkanka pacjenta. Eliminuje to do zera infekcje i zanieczyszczenia, a także ryzyko, że implant nie zostanie zaakceptowany przez organizm. Nie ma też niebezpieczeństwa, że implant pęknie po przeszczepie. W przypadku tej metody powiększania piersi nie ma takich problemów

Powiększanie biustu tłuszczem – na czym polega operacja?

Liposukcja jest stosowana do usuwania dodatkowej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje jej nadmiar (np. brzuch, biodra i uda). W zabiegach powiększania biustu wykorzystuje się powiększanie tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli (specjalnej igły). Zabieg trwa od 1 do 2 godzin. Można go wykonać w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym.

Powiększanie piersi tłuszczem – dla kogo będzie odpowiednia?

Wypełniacze na bazie tłuszczu są najodpowiedniejsze dla kobiet, które nie chcą powiększać piersi o więcej niż jeden rozmiar podczas jednego zabiegu. Wstrzykiwanie tłuszczu w biodra, brzuch i uda jest idealne dla osób z zapasem tkanki tłuszczowej w tych regionach.

Polecamy: ranking preparatów na powiększenie piersi

Po kilku miesiącach można wykonać dodatkowe powiększenie biustu tkanką tłuszczową o jeden rozmiar. Operację można przeprowadzić u każdej kobiety, która jest niezadowolona z rozmiaru swojego biustonosza.

Przed zabiegiem operacyjnym pacjent musi przejść szereg badań. Są one następujące:

 • grupa krwi,
 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • sód i potas,
 • chlorki,
 • kreatynina,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • antygeny HCV,
 • EKG,
 • USG piersi lub mammografia u pacjentek w wieku powyżej 40 lat.

Potrzebne jest także pismo od lekarza potwierdzające ogólny dobry stan zdrowia oraz wyniki prześwietlenia klatki piersiowej.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem – efekty

Z kolei zabieg powiększania piersi tłuszczem można powtarzać, jednak nie częściej niż raz na około 5 miesięcy. Dwie zalety zabiegu są następujące: oprócz usunięcia niepożądanej tkanki tłuszczowej i odtworzenia piersi, komórki macierzyste znajdujące się w tkance tłuszczowej zapewniają pacjentowi wzrost zdolności regeneracyjnych

Przeciwwskazania do operacji

Technika ta nie jest odpowiednia dla osób, które są zbyt szczupłe lub chcą powiększyć biust o więcej niż jeden rozmiar podczas jednego zabiegu. Wynika to z kwestii bezpieczeństwa, ponieważ podczas jednego zabiegu do każdej piersi można wstrzyknąć tylko 150 ml tłuszczu. Należy pamiętać, że ilość tłuszczu wstrzykiwanego w trakcie zabiegu zmniejsza się z czasem, ponieważ część tłuszczu jest wchłaniana przez organizm.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powiększania piersi tkanką tłuszczową, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym. Specjaliści ci pomogą Ci ustalić, czy ten rodzaj zabiegu jest dla Ciebie odpowiedni, a także odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, jakie możesz mieć na temat samej operacji.

Powiększanie biustu tłuszczem – cena zabiegu

Chcesz dowiedzieć się więcej o powiększaniu biustu tłuszczem? Koszt zabiegu w placówce chirurgii plastycznej wynosi około 8000 zł.

Rekonwalescencja po operacji

Piersi mogą mieć zmienne, łagodne lub umiarkowane obrzmienie przez okres do miesiąca po operacji. Przez około 3 tygodnie po operacji lekarz będzie wymagał od Ciebie noszenia bandaża lub specjalnego biustonosza uciskowego przez 24 godziny na dobę. Po upływie miesiąca od operacji można powrócić do wszystkich wcześniej wykonywanych czynności.

Zobacz:

BoomBreast
ProBreast Plus
Powiększanie piersi kwasem hialuronowym
Naturalne powiększenie piersi
Powiększanie biustu bez operacji
Metody powiększenie piersi
Jak powiększyć piersi
Kozieradka na powiększenie biustu
Zioła na powiększenie biustu
Ćwiczenia na powiększenie biustu

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *