ćwiczenia na powiększenie biustu
Blog Uroda

Ćwiczenia na powiększenie biustu – 7 najlepszych ćwiczeń

Chociaż ćwiczenia na powiększanie piersi nie zmienią rozmiaru Twojego biustu, poprawią jego wygląd poprzez wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Oto siedem przykładowych ćwiczeń, których regularne wykonywanie zwiększy jędrność piersi i zapobiegnie ich opadaniu.

Piersi można powiększyć, wykonując ćwiczenia na powiększenie piersi, które mają na celu wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Ponieważ piersi składają się głównie z tłuszczu, a nie z mięśni, nie zmienią rozmiaru miseczki. Tylko chirurgia plastyczna może trwale zwiększyć ich rozmiar. Jeśli jednak nie chcesz iść tą drogą, wypróbuj poniższy zestaw ćwiczeń. Dobra kondycja a na pewno zauważysz różnicę w wyglądzie swoich piersi.

Polecamy: tabletki na powiększenie piersi – ranking i opinie

Pamiętaj, że gdy Twoja postawa jest prawidłowa, a nie pochylona, Twój biust wygląda lepiej. Aby to osiągnąć, wzmocnij mięśnie pleców i kręgosłupa, które pomogą Ci utrzymać prawidłową postawę.

Ćwiczenia na powiększenie i ujędrnienie biustu

Wykonuj je dwa do trzech razy w tygodniu, po około 10 powtórzeń, aby uzyskać atrakcyjny, jędrny biust dzięki ćwiczeniom. Z czasem możesz stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń, ale musisz wykonywać dwa treningi tygodniowo, aby stopniowo wzmacniać mięśnie. Do niektórych ćwiczeń potrzebne są hantle. Jeśli nie masz ich w domu, użyj ciężkiej puszki lub innego ciężkiego przedmiotu o cylindrycznym kształcie.

1. Ćwiczenie na powiększenie biustu: wyciskanie hantelek

Połóż się na plecach z lekko ugiętymi nogami. Łokcie powinny opadać poniżej linii ciała, co pozwala na wykonywanie tego ćwiczenia w pozycji leżącej na piłce gimnastycznej. Piłka pomaga również rozwijać mięśnie głębokie, dzięki czemu trening jest jeszcze bardziej efektywny. Na wysokości klatki piersiowej chwyć oba hantle po obu stronach barków (dłonie skierowane do wewnątrz) i wyciśnij je do góry, aż do pełnego wyprostu ramion. Lekko ugnij ręce w łokciach i powoli opuść ciężarki z powrotem do pozycji wyjściowej.

2. Ćwiczenie na powiększenie biustu: motylek

Zachowaj postawę czystych ramion z poprzedniego ćwiczenia. Odwróć dłonie tak, by wewnętrzne strony były skierowane do siebie. Uginając łokcie, rozłóż ręce na boki, opuszczając hantle (pamiętaj o zachowaniu kąta rozwartego między ramionami). Wróć do pozycji wyjściowej. Motylek lub rozpiętek to tzw maszyna “pec deck” na siłowni.

3. Ćwiczenie na powiększenie biustu: spin doctor

Stań z rękami po bokach. Wyciągnij ręce przed siebie, lekko się rozciągając. Staraj się wyciągnąć je jak najdalej, tak jakbyś sięgał po coś znajdującego się w dużej odległości. Równocześnie powoli zbliżaj dłonie do siebie, aby je związać w końcowej fazie ruchu, zachowując przy tym prostą postawę. Na stronie

4. Ćwiczenie na powiększenie biustu: napinanie

Usiądź na piłce gimnastycznej (lub, jeśli jej nie masz, na krześle) i wyprostuj plecy. Aby zachować równowagę, trzymaj nogi w lekkim rozkroku. Ręce trzymaj przed sobą w pozycji modlitewnej. Łokcie rozłóż na boki, tak aby przedramiona były równoległe do podłogi. Z całych sił wypchnij klatkę piersiową do przodu, starając się dotknąć podbródkiem do klatki piersiowej. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie zwolnij.

5. Ćwiczenie na powiększenie biustu: otwieranie i zamykanie

Zachowaj poprzednią pozycję siedzącą. Tym razem nie musisz trzymać hantli. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej, wewnętrzną stroną przedramion skierowaną do góry, tak aby przedramiona zasłaniały Ci widok. Ramiona powinny być zgięte pod kątem prostym. Następnie “otwieramy” ramiona jak książkę oddziel je od siebie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Nie pozwól, aby plecy się zaokrągliły, zachowaj prostą postawę. Przywróć ramiona do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie.

6. Ćwiczenie na powiększenie biustu: wędrujące pompki

Podnieś się do pozycji pompki z rozstawionymi palcami stóp, palcami stóp do przodu i kolanami na podłodze; im większy kąt między udami a tułowiem, tym trudniejsze ćwiczenie. Utrzymuj ciało prosto. Zginamy łokcie i schodzimy w dół (wdech), aż klatka piersiowa znajdzie się między dłońmi. Następnie podnosimy się z powrotem do pozycji wyjściowej

Wybierz wygodne miejsce do siedzenia i wciśnij stopy w siedzisko gumy, podwijając palce stóp pod siebie tak, abyś mógł się tylko na nich oprzeć (pozycja taka sama jak w przypadku zwykłej pompki). Przesuń na bok najpierw jedną, a potem drugą stopę. Do zakończenia tego ruchu konieczne jest wykonanie kolejnej pompki.

7. Ćwiczenie na powiększenie biustu: pompki w planku

Przyjmij postawę deski (planck). Wyprostuj jedną rękę, a następnie drugą, przechodząc do deski na prostych ramionach. Zginamy łokcie po kolei, a następnie wracamy do deski na przedramionach. Powtarzaj bez przerwy.

Sposoby na powiększenie biustu

Stosuj zabiegi pielęgnacyjne i ćwiczenia, aby zwiększyć rozmiar biustu po okresie dojrzewania.

  • podczas codziennego prysznica oblewaj piersi naprzemiennie ciepłą i zimną wodą – to ujędrni biust i lekko go uniesie;
  • po prysznicu zrób masaż piersi olejkiem lub specjalnym serum poprawiającym wygląd biustu (masuj okrężnymi ruchami, lekko uciskając piersi nie krócej niż przez 2 minuty);
  • raz w tygodniu rób peeling skóry gruboziarnistą solą morską – nie tylko pomoże złuszczyć martwy naskórek, ale także pobudzi krążenie dzięki czemu piersi zrobią się lekko obrzmiałe i jędrniejsze;
  • zawsze noś odpowiednio dobrany biustonosz, a w nocy i w trakcie treningów zakładaj miękki stanik sportowy – zapobiegnie to rozciąganiu się skóry i opadaniu biustu.

Zobacz:

BoomBreast
ProBreast Plus

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *