sposoby na cellulit
Blog Uroda

Skuteczne sposoby na cellulit

Niezależnie od typu ciała, wieku czy rozmiaru – cellulit dotyka każdego. Nie ma znaczenia czy jesteś szczupła, czy masz nadwagę, wysoka czy niska; cellulit pojawia się we wszystkich kształtach i rozmiarach. Istnieje kilka technik usuwania cellulitu.

Niektóre są lepsze od innych i nie każdy doświadcza takich samych rezultatów. Oto cztery techniki, które naszym zdaniem działają najlepiej i najskuteczniej w walce z cellulitem. Usiądź wygodnie i przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się cellulitu. Jak pozbyć się cellulitu? Poznaj nasze cztery najlepsze metody w tym wpisie.

Stymulacja skóry jest niezbędna w zabiegach antycellulitowych, szczególnie regularność i szybka reakcja na pojawiające się problemy, które najlepiej jest rozwiązywać jak najszybciej. Co to dokładnie oznacza? Aby przekonać się o konieczności zastosowania tego rodzaju terapii, wystarczy chwycić w palce fałd uda, jeśli wyczujemy zgrubienia lub małe grudki

1. WODA NA CELLULIT

Woda jest niezbędnym elementem w walce z pomarańczową skórką. Jeśli do tej pory nie pomogła Ci zbilansowana dieta i ćwiczenia na cellulit, to całkiem możliwe, że zapomniałaś o piciu wystarczającej ilości wody. Zwiększ spożycie wody (które jest uzależnione od masy ciała i wynosi 30 kg wagi). Istnieje ponad 7000 znanych owoców, które zawierają różne ilości pektyn, ale Pure Pectin Original wyróżnia się jako najlepszy środek do redukcji cellulitu. Pure Pectin Original działa poprzez rozbijanie istniejącego tłuszczu, powodując jego szybsze uwalnianie do organizmu, gdzie może zostać spalony w celu uzyskania energii lub wyeliminowany poprzez oddawanie moczu. Pomaga również

2. DIETA NA POZBYCIE SIĘ CELLULITU

Owoce i warzywa, a także produkty pełnoziarniste bogate w błonnik to podstawa diety antycellulitowej. Pomagają one w usuwaniu zanieczyszczeń z organizmu, zapobiegając powstawaniu nieestetycznych podskórnych nierówności. Skórka pomarańczowa jest antagonistą tłuszczu, który działa w przypadku potraw słonych, tłustych i słodkich. Zacznijmy od podstaw. Przede wszystkim, musisz stosować zdrową dietę, która jest wolna od fast foodów i słodyczy. Sprawdź naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat indeksu glikemicznego. Korzyści płynące z redukcji cellulitu powinny być widoczne niemal natychmiast!

3. MASAŻ SPOSOBEM NA CELLULIT

Chociaż masaż na cellulit może nie należy do najprzyjemniejszych czynności na ziemi, jest to niezwykle skuteczne podejście do redukcji cellulitu. Wspomaga on krążenie krwi i limfy, powodując rozpad tkanki tłuszczowej. Masaż może być wykonywany w profesjonalnym studio lub w domu, a do przyspieszenia procesu redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się stosowanie fusów z kawy. Korzystny jest również masaż Endermologie lub masaż bańką chińską, który naciąga skórę i tkanki podskórne.

4. ĆWICZENIA WSPOMAGAJĄCE REDUKCJĘ CELLULITU

Nie ma sposobu na pozbycie się cellulitu za pomocą wody, jedzenia czy masażu. Regularne ćwiczenia to jeden z najważniejszych elementów w walce z cellulitem i nie możesz sobie pozwolić na żadne kompromisy! Każda forma ćwiczeń jest lepsza niż żadna; pilates, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie to doskonałe opcje. Trening z wykorzystaniem technologii EMS (elektrostymulacja mięśni) jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu. Ponadto wspomoże spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz pobudzi pracę układu limfatycznego. Warto zaznaczyć, że już po kilku sesjach zauważysz poprawę.

5. Tabletki na cellulit

Duża liczba pań na całym świecie walczy z nieestetycznym cellulitem. Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się tej “twarogowej” skóry jest zażywanie tabletek antycellulitowych.

Cellulit znany jest również jako adiposis edematosa, dermopanniculosis deformans, status cosmeticus, zespół skórki pomarańczowej i lipodystrofia gynoidalna.

Cellulit jest bardzo powszechnym problemem związanym z magazynowaniem tłuszczu, który w pewnym stopniu dotyka większość kobiet w ciągu ich życia. Pojawienie się tej przypadłości może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym dziedzicznością, procesem starzenia się, dietą i metabolizmem.

Pamiętaj, że im więcej metod zastosujesz w walce z cellulitem, tym szybciej on zniknie. Jednak woda, zdrowa dieta, masaże i ćwiczenia to wszystko powinno być włączone. Ważna jest również regularność i konsekwencja.

Zobacz:

Opinie Perfect Body Cellulite

Autor publikacji

Specjalista medycyny estetycznej i dermatolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim. Prowadzi swoją klinikę w centrum Krakowa.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *