srednia dlugosc penisa
Blog Seks

Średnia długość członka w Polsce oraz innych krajach. Ile centymetrów ma członek we wzwodzie i spoczynku?

Wiele mówi się o tym, że długość członka ma znaczenie, lecz nie zawsze ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Warto zastanowić się jednak nad tym jaka jest średnia długość członka w Polsce oraz w wybranych krajach na całym świecie. Chodzi tutaj zarówno o długość penisa we wzwodzie, jak i spoczynku. Takie wyniki można później odnieść do swojego przyrodzenia i tym samym sprawdzić, czy zainteresowani mieszczą się w przyjętych kryteriach, czy też jednak ich penis jest nieco mniejszy (lub większy), niż średnia długość na terenie danego kraju.

Średnia długość penisa – co trzeba wiedzieć?

Jeszcze do niedawna wiele wskazywało na to, że rozmiar członka ma kolosalne znaczenie, lecz z czasem zaczęły pojawiać się informacje na temat tego, iż znacznie ważniejszy jest jego obwód. Im grubszy penis tym zdecydowanie lepiej dla kobiecych doznań. Partnerzy nie mają wtedy problemów z zaspokajaniem seksualnych potrzeb swoich partnerek, choć muszą do tego dorzucić odrobinę doświadczenia, techniki i łóżkowych umiejętności.

Polecamy: preparaty na powiększenie penisa

Kluczem do sukcesu są udana gra wstępna i maksymalne zaangażowanie w erotyczne igraszki. Średnią długość penisa można podzielić na dwa podstawowe kryteria: długość we wzwodzie oraz spoczynku. Jeśli chodzi o wzwód jest to wartość na poziomie 13,2 cm, a w spoczynku 9,2 cm. Nie wszyscy chcą to jednak sprawdzać, ponieważ niektórzy mężczyźni uważają, że ta wiedza nie jest im do niczego potrzebna i nic nie zmieni w ich dotychczasowym życiu seksualnym.

Średni rozmiar penisa w innych krajach – jak to wygląda w praktyce?

Na samym początku wypada zastanowić się nad tym, jak sytuacja ze średnim rozmiarem penisa wygląda w innych krajach. Najwyższą średnią długość członka odnotowuje się głównie w Afryce oraz Ameryce Południowej, z kolei najkrótsze prącie można zaobserwować u przedstawicieli krajów azjatyckich.

Średnia długość penisa we wzwodzie u mieszkańców Konga wynosi około 18 centymetrów, natomiast u Ekwadorczyków około 17,5 cm. Obywatele Ghany, Kamerunu, Boliwii, Wenezueli i Kolumbii mogą się poszczycić średnią długością na poziomie ponad 17 centymetrów. Przykładowo w Islandii wartość ta oscyluje w granicach 16,5 cm. Najmniej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Korei (mniej niż 10 cm), Indii (nieco powyżej 10 cm) oraz Kambodży (około 10 centymetrów). 

Jak mierzyć wielkość penisa? Kluczowe wskazówki

Bardzo istotne jest jednak to, jak konkretnie powinno się mierzyć wielkość penisa. Nie wszyscy panowie posiadają na ten temat dostatecznie szeroką wiedzę przez co później mają kłopoty z uzyskaniem rzetelnych wyników i uzyskują “zafałszowane” dane.

Jeśli chodzi o mierzenie penisa w stanie wzwodu zaleca się skorzystać z elastycznej miarki. Powinno się ją znaleźć praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Można ją też zakupić przez Internet. Pomiar wygląda w tym przypadku następująco:

  • proces pomiaru rozpoczyna się od strony grzbietowej penisa,
  • markę należy przymierzyć w okolice wzgórka łonowego i przycisnąć ją lekko do podbrzusza, 
  • rozmiar należy wymierzyć od podstawy penisa aż do jego zakończenia,
  • zaleca się, aby mierzyć swojego członka pod kątem 90 stopni.

Jak widać dokonanie precyzyjnych pomiarów nie powinno być zbyt skomplikowaną czynnością, dlatego każdy zainteresowany mężczyzna powinien sobie z tym bezproblemowo poradzić. Co najważniejsze penisa można mierzyć w dowolnym momencie swojego życia (niektórzy robią to nawet co kilka miesięcy). Coraz częściej decydują się na to przedstawiciele młodszego pokolenia. Warto zadbać o to, aby podczas dokonywania pomiaru w domu nie było nikogo innego (maksymalne skupienie, cierpliwe i skrupulatne mierzenie, brak skrępowania). Cała czynność nie powinna potrwać dłużej niż kilka minut. Oczywiście w razie potrzeby pomiaru można dokonać ponownie.

Jaki jest średni rozmiar penisa w oczach mężczyzn?

W tym miejscu należy poruszyć kwestię średniego rozmiaru penisa w oczach samych mężczyzn. Panowie bardzo często podchodzą do sprawy indywidualnie, gdyż wiele zależy od ich samopoczucia, ale też od wrażeń ich seksualnych partnerek. Szacuje się, iż mężczyźni są zadowoleni, gdy ich penis we wzwodzie ma około 15,5 centymetra, natomiast powodem do dumy jest dla nich wartość na poziomie 16,5-17,5 centymetra. Oczywiście trudno jest to jednoznacznie określić, dlatego należałoby porozmawiać na ten temat z samymi zainteresowanymi. Jeśli chodzi o to jaki rozmiar członka jest uznawany za stosunkowo niewielkie przyrodzenie trzeba mieć świadomość tego, że jest to penis o długości około 11 centymetrów (lub mniej). 

Średnia długość członka w Polsce – jakie są wartości?

Powyżej została omówiona średnia długość członka w wybranych krajach na całym świecie, ale warto posiadać również wiedzę na temat tego jak to konkretnie wygląda na terenie Polski. 

Przeciętny członek we wzwodzie osiąga w Polsce długość na poziomie około 14-15,5 cm (czyli około 10-11,5 cm w spoczynku). Każdy może to sobie indywidualnie wymierzyć i sprawdzić w jakiej kategorii się plasuje (biorąc pod lupę wszystkie zebrane wyżej informacje). Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim jest to, jak mężczyzna czuje się ze swoim przyrodzeniem. 

Przeciętna długość penisa w Polsce oraz wybranych krajach – po co w ogóle znać takie wartości?

Znajomość wskazanych w artykule wartości na temat przeciętnej długości penisa w Polsce oraz wybranych krajach (we wzwodzie i spoczynku) może być przydatna np. w procesie samoakceptacji i porzucenia ewentualnych kompleksów. Co istotne mężczyźni nigdy nie powinni mieć z tego tytułu żadnych kompleksów, ponieważ rozmiar przyrodzenia nie jest od nich zależny, a liczy się to, jakim człowiekiem jest dany mężczyzna i jak dba o swoją kobietę (również poza sferą łóżkową).

Jeśli ktoś ma problemy z tym, aby zaakceptować długość swojego penisa powinien porozmawiać na ten temat z psychologiem, psychoterapeutą lub też seksuologiem. Brak wsparcia z zewnątrz może skutkować tym, iż panowie nie będą chcieli uprawiać seksu, zaczną odczuwać dyskomfort lub też będą mieć problemy z erekcją i popadną w depresję. Do sprawy należy podejść z dystansem, gdyż trudno jest określić to jaki penis zdoła zadowolić poszczególne partnerki seksualne. Potrzeby współczesnych kobiet są bardzo zróżnicowane i nie wszystkie panie zwracają uwagę na tego typu detale. Kluczowe jest to, aby parę uprawiającą seks łączyły pragnienie oraz miłość. Oczywiście taka wiedza może się okazać niezwykle przydatna, gdyż jeśli panowie zauważą, iż ich penis mieści się w górnych granicach wspomnianej normy będą z tego powodu niezwykle zadowoleni, a wręcz dumni. 

Zobacz również:

Ćwiczenia na powiększenie penisa
Jak powiększyć penisa
Budowa penisa
PenisizeXL
Member XXL
Expansil Cream
GigantX

Autor publikacji

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Uczestnik zagranicznych praktyk zawodowych z zakresu chirurgii, urologii oraz ginekologii w USA i Hiszpanii.

Może Cię również zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *